fbpx
 
fmcg
Czy to się opłaca?
Pomiar efektywności działań marketingowych
3 czerwca 2022 r.
trenerzy:
Anna Gorączka, Żabka Polska i Michał Protasiuk, Google
Amerykański przedsiębiorca, John Wanamaker, powiedział, że połowa pieniędzy wydana na reklamę jest wyrzucona w błoto. Problem tylko w tym, że nie wiadomo, która to połowa. W trakcie naszego szkolenie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Z roku na rok realia biznesowe stają się bardziej wymagające. Wraz z nasyceniem rynków skończyły się czasy organicznych wzrostów sprzedaży. Clutter w mediach powoduje, że dotarcie z komunikatem reklamowym do konsumenta to wielkie wyzwanie. W efekcie każda złotówka inwestowana w marketing jest wydawana coraz uważniej. Z drugiej strony dysponujemy przyrastającą błyskawicznie ilością danych na temat prowadzonych przez nas działań biznesowych: zarówno po stronie nakładów, jak i efektów. Danych może być wręcz za dużo i często nie wiadomo, jakie wymiary są ważne i które warto mierzyć.

To wszystko powoduje, że rośnie rola właściwego podejścia do pomiaru efektywności działań marketingowych. Decyzje marketingowe w coraz mniejszym stopniu bazują na intuicji, zamiast tego stają się „data driven”. O tym właśnie chcemy opowiedzieć na szkoleniu – jak podchodzić do pomiaru efektywności działań marketingowych i określania zwrotu z inwestycji.

Zakres szkolenia:

  1. Wprowadzenie do case study
  2. Dopasowanie celów (jakościowych oraz czynników wpływu) do różnych typów aktywności: ATL w tym digital (między innymi: online video, social media), sponsoring, konkurs konsumencki, promocja kuponowa, sampling, giftpacks, multipacks, działania w sklepie i inne
  3. Sposoby rozliczania aktywności w przełożeniu na markę (m.in. poprzez tracking, badania ad hoc, social listening) oraz na sprzedaż (testy A/B, ROI – marketing mix modeling oraz inne metody)

 

Dla kogo

Szkolenie jest kierowane do pracowników działów: badań / insights / marketing, którzy uczestniczą w planowaniu oraz rozliczaniu aktywacji marketingowych.

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników różnych branż – z wyłączeniem branż, które prowadzą działania marketingowe wyłącznie w kanale online („czysty” e-commerce).

Korzyści 

Uczestnicy szkolenia zdobędą praktyczną wiedzę na temat tego, jak ustalać mierniki sukcesu i rozliczać akcje marketingowe. Poznają tradycyjne i nowe metody służące do określania efektywności działań zarówno tych prowadzonych w offline, jak i online. W trakcie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymają praktyczny przewodnik mierników sukcesu różnych akcji marketingowych.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia

Pojęcia: Efektywność, poziom bazowy (baseline), kanibalizacja, inkrementalny wzrost, ROI, wskaźniki jakościowe oraz czynniki wpływu.

Narzędzia: Tracking, brand equity, social listening, cross-media, Testy A/B, testy pre i post test, marketing mix modeling.

Forma szkolenia:

Całość szkolenia poprowadzona jest w formie case study – uczestnicy wcielają się pracowników firmy, której działania reklamowe muszą oceniać. Krótkie części wykładowe przedzielone są licznymi ćwiczeniami pozwalającymi wypróbować w praktyce zdobytą wiedzę.

Stopień zaawansowania:

Poziom średnio-zaawansowany. Wymagana jest jedynie bazowa wiedza na temat prowadzenia badań marketingowych (np. różnica pomiędzy badaniami ilościowymi a jakościowymi) oraz podstawowych terminów marketingowych z zakresu planowania mediów (np. mediaplan, GRP)

 

 

 

 

k fmcg
goraczka l
Anna
Gorączka
Żabka Polska
k fmcg
goraczka l
Michał
Protasiuk
Google
termin: 3 czerwca 2022 r.
czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
999zł 16.V
regularna cena:
1199zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

twoje badania semiotyczne
Semiotyka w praktyce
22 listopada 2024 r.
trenerka:
Paulina Goch-Kenawy, CultureTellers
Jeśli wiesz w jaki sposób ideologie wpływają na tworzenie innowacji w obszarze red ocean, czym są strategie kulturowe i jak je budować i jak przenosić znaczenia kulturowe w obszar customer i brand experience a także czym jest storytelling w przestrzeni sprzedażowej, to szkolenie nie jest dla Ciebie.  A jeśli czujesz, że warto dowiedzieć się więcej - czytaj dalej. 

Marketing to część naszej rzeczywistości i właśnie dlatego, bez kultury jest ślepy. Świat się zmienia, bardziej niż kiedykolwiek w całym okresie funkcjonowania człowieka. Przyrastają informacje, których ilość i szczegółowość wprowadza często więcej dezorientacji niż zrozumienia, dlatego tak silnie widoczna jest na rynku globalnym tendencja do rozwoju projektowania i badań w zgodzie z nurtem Human Centered Process. To właśnie czynnik ludzki i kulturowy potrafi nadać sens zdefragmentowanemu morzu danych. Szkolenie przybliża zagadnienia związane z markami jako tworami kulturowymi. W trakcie szkolenia jego uczestnicy poznają podstawowe aspekty związane z brandingiem kulturowym oraz technikami analiz semiotycznych po to, by następnie wykorzystać tę wiedzę w procesie projektowania rozwiązań osadzających markę kulturowo. Szkolenie ma na celu usprawnienie procesu implementacji wiedzy wynikającej z badań kulturowych i semiotycznych do tworzenia rozwiązań marketingowych takich, jak projektowanie strategii, produktu, komunikacji czy innowacji. Szkolenie wypełnia lukę na rynku dotyczącą kształtowania wiedzy i kompetencji związanych z wykorzystaniem danych płynących z badań semiotycznych i kulturowych do kreowania przewagi rynkowej a nie tylko wiedzy rynkowej

Szczegółowy zakres szkolenia

  1. Wprowadzenie do zagadnień związanych z brandingiem kulturowym.
  2. Rola kultury w budowaniu marki. Kultura to nasz system operacyjny.
  3. Semiotyka komercyjna - jak i po co?
  4. Czas innowacji a język kultury. Marki ikoniczne, wyróżnialne, ważne, to takie, które są jednocześnie kulturowymi innowatorami. Przekraczają dotychczasowe sposoby myślenia, konwencje obowiązujące w kategoriach. Zmieniają zasady gry rynkowej.
  5. Kulturowa mapa i jak z niej korzystać - warsztat oparty o autorskie narzędzie karty Kulturowych Inspiracji.

Do kogo skierowane jest szkolenie

Do wszystkich osób zainteresowanych zarządzaniem marką, projektowaniem rozwiązań i strategii marek oraz tych, które szukają nowej wiedzy i perspektywy dla procesów projektowania komunikacji, produktów czy usług (brand managerów, strategów, specjalistów ds. komunikacji, designerów, badaczy).

Korzyści dla uczestników

  • Poznanie zagadnień i narzędzi związanych z brandingiem kulturowym i wskazanie jakie miejsce zajmują w procesie metody analiz semiotycznych.
  • Spojrzenie na budowanie doświadczeń konsumenckich przez pryzmat znaczeń kultury. Jak znaczenia ważne dla marki ożywić w przestrzeni i sprawić by stały się częścią doświadczeń konsumenta w przestrzeniach sprzedażowych?
  • Wiedza na temat implementacji wiedzy semiotycznej w obszarze komercyjnym (case studies) - innowacje produktowe i usługowe.
  • Zyskanie kompetencji do oceny działań marki z perspektywy kulturowej.
  • Przejście przez proces tworzenia rozwiązań korzystających z wiedzy kulturowej i semiotycznej (praca warsztatowa z wykorzystaniem autorskiego narzędzia kart Inspiracji Kulturowych w 4 obszarach tematycznych: kobiecość/męskość/technologia/natura) oraz stworzenie prototypów.
  • Poznanie elementów techniki design thinking w połączeniu z wiedzą kulturową.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia

semiotyka, branding kulturowy, design thinking, innowacje, kultura, zarządzanie marką, tworzenie produktu, tworzenie komunikacji, strategia, badania

Forma szkolenia

Jedną trzecią czasu szkolenia przeznaczymy na przekazanie wiedzy na temat metodologii badawczej, którą jest semiotyka komercyjna oraz branding kulturowy. W efekcie nastąpi zbudowanie wspólnego języka wszystkich osób biorących udział w szkoleniu. Elementy teoretyczne zostaną objaśnione na podstawie case studies pochodzących z rynku lub popkultury. Pozostały czas zajmie praca warsztatowa, w trakcie której, w oparciu o karty Inspiracji Kulturowych, uczestnicy przejdą proces projektowania rozwiązań opartych na wiedzy kulturowej.

Stopień zaawansowania

Uczestnicy powinni mieć podstawową wiedzę z zakresu marketingu i zarządzania marką.

pdf
twoje badania semiotyczne k
goch l
Paulina
Goch-Kenawy
CultureTellers

termin: 22 listopada 2024 r.
czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
najlepsza cena: do dnia:
999  1.XI
regularna cena:
1199
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

thinking inside the box
Thinking inside the box. Efektywne techniki warsztatowe online.
26 i 27 kwietnia 2021 r.
trener:
Agata Romaniuk, BLINK

Tematyka szkolenia

Metody warsztatowe pozwalają rozwiązać problemy i tworzyć nowe pomysły. Mówi się wtedy często, żeby myśleć „out of the box”, czyli poza schematami. Najczęściej jednak w swojej organizacji nie mamy komfortu myślenia i pracy naprawdę outside the box. Zawsze jest jakiś box, który narzuca nam ograniczenia tj.: budżet, timing, ograniczenia produktowe, procesowe i inne. Prawdziwą sztuką jest w tych ograniczeniach wypracować coś twórczego, innowacyjnego, co da nam przewagę konkurencyjną na rynku.

Jak to zrobić za pomocą technik pracy warsztatowej?

Jak wykorzystać ograniczenia, a nie z nimi walczyć? Zapraszam za szkolenie, podczas którego poznacie kilkadziesiąt metod efektywnej pracy do zastosowania na wewnętrznych warsztatach w swojej organizacji: w procesach NPD, planowaniu działań marketingowych i innych.

Podczas szkolenia:

  1. Planowane warsztatu/brainstormu (m.in. jak przygotować scenariusz i toolbox, jak zmotywować do uczestnictwa, zaplanować przestrzeń etc).
  2. Zarządzanie grupą (jak przypisywać zadania, jak dzielić pracę, zarządzać relacjami między uczestnikami i dynamiką grupy) i techniki interwencji trenerskich (m.in. praca z grupą trudną, praca w sytuacji zmiany celu, konfliktu etc) w kontekście relacji z klientem.
  3. Proces warsztatowy w 6 krokach: ice breaker, warm-up, energizer, tworzenie pomysłów/rozwiązywania problemu, ewaluacja rozwiązań, lockup.

    Do każdego etapu uczestnicy poznają odpowiednie techniki i je ćwiczą w sumie 36 technik/narzędzi do wykorzystania w prowadzeniu warsztatów/brainstormingów zebranych w PowerBooku, który każdy uczestnik dostaje do wykorzystania i własnej modyfikacji. Każde narzędzie ma podwójny opis: notatki dla trenera (czyli instrukcje, cel ćwiczenia, potrzebny czas, materiały do druku etc) i część widoczną dla przyszłych uczestników (to, co widzą na slajdzie: co mają zrobić, jak).

  4. Zamknięcie warsztatu, czyli lockup i brandump, czyli co zrobić z tym, co zostało na warsztacie wypracowane.

Materiały:

Szkolenie ma charakter interaktywny: stymuluje przebieg prawdziwego warsztatu, a uczestnicy prowadzą poszczególne jego części, pracują w grupach, a nie tylko zapoznają się z teorią i zapisem technik. Po szkoleniu otrzymują w formacie elektronicznym (pdf):
  1. PowerBook: opis wszystkich technik.
  2. Manual trenera - moderatora: instrukcje dla uczestników i opis zadań, podpowiedzi dla prowadzącego.
  3. Przykładowy scenariusz warsztatu w metodologii Inside The Box.
  4. Prezentacja ze szkolenia.

pdf
thinking
grabowska l
Agata
Romaniuk
BLINK

termin: 26 i 27 kwietnia 2021 r.
czas trwania: 2 dni w godz. 9.00-13.00
miejsce: ONLINE (Zoom)
w cenie: udział w szkoleniu, materiały i certyfikat w formacie elektronicznym
najlepsza cena: do dnia:
699 zł 12.IV
regularna cena:
749 zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

twoje badania semiotyczne
Jak w badaniach jakościowych z gąszczu luźnych wypowiedzi zbudować solidne wnioski i rekomendacje?
6 i 7 czerwca 2019 r.
trenerki:
Patrycja Szymańska i Monika Marzęda-Mieleniec, Ipsos
zgłoś się
W badaniach ilościowych wszystko wydaje się „jasne” - są „twarde”, wymierne dane: liczby i procenty, które można opisać, zanalizować i dostarczyć wnioski i rekomendacje. Są modele i benchmarki, punkty odniesienia, które budują poczucie, że rekomendacje mają solidną podstawę „język liczb” przecież nie kłamie. Ten ustalony język buduje większe poczucie komfortu i badacza i Klienta, który zleca badanie. Czym jest z kolei materiał z badań jakościowych? Czy to black box - dostępny wtajemniczonym i doświadczonym, czy też wręcz przeciwnie – każdemu? Samo sformułowanie „dane jakościowe” wydaje się dla niektórych oksymoronem. W ramach naszego szkolenia podpowiemy, kiedy w badaniach jakościowych zaczyna się proces analizy, a następnie pokażemy i przećwiczymy, jak budować struktury analityczne, a nawet korzystać z istniejących modeli. Skupimy się na 2 podstawowych wyzwaniach: - jak czytać między wierszami, żeby dotrzeć do tego, co ukryte za słowami; – jak analizować – jak z gąszcza luźnych wypowiedzi zbudować solidne wnioski i rekomendacje.

Szczegółowy zakres szkolenia

- Jakie narzędzia i modele porządkujące wiedzę mogą zostać wykorzystane w analizie badań jakościowych? – teoria i praktyka
- Jak słuchać, żeby słyszeć? – teoria i praktyka
- Ale jak to się robi? – czyli analiza materiału jakościowego (praca w grupach, przy wykorzystaniu różnych modeli i układów odniesienia, tak aby możliwe stało się porównanie wniosków i rekomendacji przygotowanych na podstawie tego samego materiału)
- Kiedy zaczyna się i kiedy się kończy proces analizy materiału jakościowego? – podsumowanie

Do kogo skierowane jest szkolenie

Zapraszamy osoby wykonujące i zlecające badania, które chcą jak najpełniej wykorzystywać możliwości, jakie stwarzają badania jakościowe.

Korzyści, jakie odniosą uczestnicy

- zyskają wiedzę o narzędziach wspierających analizę danych jakościowych i doświadczą samego procesu analizy,
- będą w stanie bardziej efektywnie absorbować wiedzę płynącą z danych jakościowych od momentu realizacji do finalnych wniosków i rekomendacji,
- poczują większy komfort w korzystaniu z wyników badań jakościowych – ugruntują swoje przekonanie o solidnych podstawach stojących za wnioskami i rekomendacjami,
- z większą śmiałością będą traktować badania jakościowe jako źródło wartościowych i solidnych inspiracji dla podejmowania decyzji biznesowych.

Forma szkolenia

Wykład (30%) z elementami ćwiczeń i warsztatu (70%)

Stopień zaawansowania

Podstawowe kompetencje badawcze i znajomość metodologii badań jakościowych.

pdf
jak w badaniach
szymanska l
Patrycja 
Szymańska
Ipsos Polska

jak w badaniach
marzeda l
Monika  
Marzęda-Mieleniec
Ipsos Polska

termin: 6 i 7 czerwca 2019 r.
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1499zł 15.V
regularna cena:
1699zł
zgłoś się
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


twoje badania semiotyczne
Jak nie zabić badania złym kwestionariuszem, czyli o sztuce tworzenia skutecznych narzędzi badawczych
30 wrzesnia i 1 października 2021 r.
trener:
Tomasz Dulinicz, smartscope
Szkolenie będzie poświęcone tematyce tworzenia kwestionariuszy do badań ilościowych. Poruszone zostaną takie zagadnienia jak:
- problemy marketingowe wymagające użycia badań kwestionariuszowych
- znaczenie kwestionariusza
- wymogi stawiane kwestionariuszom w zależności od metod badawczych
- ograniczenia i pułapki badań kwestionariuszowych
- zasady tworzenia kwestionariuszy (rodzaje pytań i ich zastosowanie, typy pytań w zależności od metod, typy skal, typy indeksów, język kwestionariusza, przykłady dobrych i złych kwestionariuszu)

Szczegółowy zakres szkolenia

1. Wprowadzenie na temat badań ilościowych i roli kwestionariusza
2. Możliwości i ograniczenia metod badawczych i kwestionariuszy
3. Typy problemów marketingowych a stosowane narzędzia badawcze
4. Zasady tworzenia kwestionariuszy
5. Doskonalenie własnych umiejętności
6. Kwestionariusze w „nowoczesnych badaniach” np. badaniach mobilnych

Do kogo skierowane jest szkolenie

Pracownicy agencji badawczych, reklamowych, mediowych zajmujący się tworzeniem kwestionariuszy oraz pracownicy działów marketingu / badań stosujący badania ilościowe w procesie zarządzania marką.

Korzyści dla uczestników

Uczestnicy szkolenia będą potrafili pisać lepsze (krótsze, bardziej jednoznaczne, przyjemniejsze dla respondentów itp.) kwestionariusze. Osoby zlecające badania będą mogły skuteczniej zarządzać współpracą z agencjami badawczymi dzięki umiejętności oceny jakości kwestionariusza. Przedstawiciele firm / klientów samodzielnie realizujących badania będą w stanie tworzyć lepsze ankiety i otrzymywać dzięki temu doskonalsze wyniki prowadzonych badań.

Forma szkolenia

Online. Wykład oraz ćwiczenia praktyczne.

Stopień zaawansowania

Średniozaawansowane.

pdf
jakniezabic
dulinicz l
Tomasz
Dulinicz
smartscope

termin: 30 września i 1 października 2021 r.
czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-13.00 w oba dni
miejsce: ONLINE
w cenie: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny
najlepsza cena: do dnia:
699zł 16.IX
regularna cena:
749zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


employer branding
Kim jesteśmy? Po co badać i jak badać tożsamość organizacji.
8 maja 2020 r.
trenerzy:
Bartłomiej Brach, brightlight i Anna Mazerant, 4P
zgłoś się
Kim jesteśmy? Jak działamy? Co nas wyróżnia? To pytania, które zadaje sobie coraz więcej organizacji. Nie tylko dlatego, że specjaliści od employer brandingu próbują opowiedzieć o sobie coś ciekawego na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy. Również dlatego, że specjaliści od komunikacji wewnętrznej chcą mówić o tym co dla pracowników ważne, a menadżerowie podejmować decyzje uwzględniające specyfikę firmy. Skąd jednak organizacje mają wiedzieć jaką mają tożsamość?

Można zapytać wprost pracowników, ale wtedy ryzykujemy, że nie dowiemy się niczego ciekawego. Praca nie jest dla nas abstrakcyjna – jest zbiorem bardzo konkretnych czynności. Rzadko zastanawiamy się przecież czym albo kim firma jest i jak ją opisać. Możemy poprosić o odpowiedź zarządzających – ci myślą przede wszystkim abstrakcyjnie. Jak jednak zagwarantować, że to czym dla nich jest organizacja będzie prawdziwe dla działających kilka szczebli pod nimi?
W trakcie jednodniowego warsztatu zapoznamy uczestników z zaawansowanymi metodami i technikami badania tożsamości organizacji: metaforami, storytellingiem, Lego® Serious Play. Każda z nich jest w stanie generować wglądy, do których nie da się dotrzeć klasycznymi metodami ilościowymi (ankieta) lub jakościowymi (klasyczny wywiad indywidualny lub grupowy). Co to za wglądy, jak do nich dotrzeć i jak je interpretować? O szczegółach, bazując na przeprowadzonych projektach, opowiemy już na warsztacie.

Szczegółowy zakres szkolenia

  1. Klasyczne metody badawcze – czego się (nie) spodziewać?
  2. Kim jest Twoja organizacja?
    1. Metafory w badaniu organizacji.
    2. Storytelling w badaniu organizacji.
    3. Lego® Serious Play w badaniu organizacji.
  3. Planowanie badań z wykorzystaniem zaproponowanych metod.
  4. Interpretacja wyników badań z wykorzystaniem zaproponowanych metod.

Do kogo skierowane jest szkolenie

  • pracownicy działów HR, employer brand managerzy czy specjaliści komunikacji wewnętrznej
  • badacze realizujący projekty dotyczące employee branding / employee experience / corporate culture and climate, etc.

Korzyści dla uczestników

  • Poznanie zaawansowanych metod badawczych (metafory, storytelling, 
    Lego® Serious Play) użytecznych przy badaniach tożsamości organizacji
  • Pozyskanie praktycznej wiedzy dotyczącej wykorzystywania omawianych metod na podstawie kilku studiów przypadku – przygotowujących do samodzielnej realizacji projektów dedykowanych diagnozie organizacji
  • Poszerzenie wiedzy dotyczącej aktualnych nurtów i „gorących” tematów dla zarządzania marką pracodawcy i kulturą organizacyjną
  • Możliwość omówienia własnych projektów i problematycznych obszarów z grupą i ekspertami

Kluczowe pojęcia i zagadnienia

tożsamość organizacji, zaawansowane narzędzia badawcze, metafory, storytelling, Lego® Serious Play, misja, wizja i wartości organizacji

Forma szkolenia

Szkolenie o charakterze warsztatowym; część wykładowa uzupełniona kilkoma case-studies, uzupełniona kilkoma dłuższymi ćwiczeniami (do każdego bloku).

Stopień zaawansowania

  • Podstawowa znajomość technik badawczych wykorzystywanych w badaniach konsumenckich – wywiad indywidualny i grupowy, ankieta
  • Zainteresowanie zagadnieniami zarządzania znaczeniem w organizacji


pdf
fantomowe
brach l
Bartłomiej
Brach
brightlight
fantomowe
mazerant l
Anna
Mazerant
4P
termin: 8 maja 2020 r.
czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
899zł 17.IV
regularna cena:
990zł
zgłoś się
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


thinking inside the box
Jak zmieniać zachowania? Ekonomia behawioralna w praktyce
3 października 2019 r.
trener:
Agata Romaniuk, BLINK
Szkolenie jest praktycznym wprowadzeniem w narzędzia behawioralne, które odpowiednio skonstruowane i wdrożone, pozwalają skutecznie zmieniać zachowania.  Za pomocą serii ukierunkowanych bodźców (tzw. nudges, czyli zapalników), których koszt jest często wielokrotnie mniejszy niż koszt dotarcia z komunikacją innymi kanałami, można szybciej i bardziej efektywnie modelować decyzje konsumentów.

Znaczna część decyzji, które podejmujemy w zarządzaniu biznesem, oparta jest o dane deklaratywne, które są, mniej lub bardziej, trafnym odzwierciedleniem opinii konsumentów. I chociaż zrozumienie tego, jak klienci postrzegają naszą markę, usługę czy produkt, jest istotne na przykład przy planowaniu komunikacji, to między opiniami i postawami a realnymi zachowaniami występuje często spory rozdźwięk. Postawa A nie przekłada się na wzorzec zachowania A, ale na B, niekoniecznie zresztą intencjonalnie. Dlatego, jeśli chcemy wpłynąć na realne zachowania naszych klientów, w większości kategorii niewiele przyjdzie nam z samych opinii - ostateczne decyzje konsumenci podejmują przy półce, w momencie wyboru usługi, czy w trakcie korzystania z produktu.  Często myślą jedno, a robią drugie. Jak więc zmieniać i modelować zachowania, a nie tylko to, co ludzie mają w głowie? Pakiet potężnych możliwości dają narzędzia oparte o ekonomię behawioralną (BE).

Szkolenie jest praktycznym wprowadzeniem w narzędzia behawioralne, które odpowiednio skonstruowane i wdrożone, pozwalają skutecznie zmieniać zachowania.  Za pomocą serii ukierunkowanych bodźców (tzw. nudges, czyli zapalników), których koszt jest często wielokrotnie mniejszy niż koszt dotarcia z komunikacją innymi kanałami, można szybciej i bardziej efektywnie modelować decyzje konsumentów. Na szkoleniu uczestnicy poznają szerokie spektrum metodologii BE na konkretnych przykładach i w różnych branżach. Spróbują także swoich sił w projektowaniu rozwiązań BE.

Szczegółowy zakres szkolenia:

  • Podstawy ekonomii behawioralnej: sposoby przetwarzania informacji, heurystyki i błędy poznawcze, reguły decyzyjne, ścieżka behawioralna (szanse, bariery, nudges); podstawowe pojęcia i ustalenia
  • Wspólne omówienie case’ów wykorzystania BE w różnych branżach (m.in. w telekomunikacji, ubezpieczeniach, mocnych alkoholach, energetyce, farmaceutykach, e-commerce)
  • Badania i analiza danych – jak i co zbierać pod kątem rozwiązań BE (teoria i ćwiczenia)
  • Projektowanie zapalników BE (teoria i ćwiczenia)
  • Testowanie i wdrażanie rozwiązań BE (teoria i ćwiczenia)
Podzieleni na grupy uczestnicy rozrysowują ścieżkę behawioralną i definiują cel dla wybranego problemu, określają zakres badań i analiz, zaprojektują rozwiązania BE oraz testy i schemat wdrożenia.

Zespoły prezentują rozwiązania, omawiamy je, szlifujemy wspólnie.

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Szkolenie jest kierowane do badaczy, UXowców, marketerów, pracowników agencji PR, agencji reklamowych i domów mediowych, osób pracujących w zarządzaniu sprzedażą i obsługą klienta, a także w sektorze publicznym i NGOsach – wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z zachowaniami ludzkimi, które należy wzmacniać, modelować czy zmieniać.

Korzyści dla uczestników:

Uczestnicy szkolenia poznają szereg przetestowanych i sprawdzonych narzędzi wywodzących się z nauk behawioralnych, w tym techniki oparte na 26 heurystykach poznawczych, które mają zastosowanie w komercyjnym i społecznym modelowaniu zachowań na dużą skalę.  W trakcie szkolenia:
  • dowiedzą się jak zbierać dane i prowadzić badania pod kątem BE
  • dowiedzą się jak ustalać cel behawioralny i określać ścieżkę BE (szanse i bariery)
  • nauczą się projektować rozwiązania behawioralne
  • nauczą się, jak testować i wdrażać rozwiązania BE
W trakcie szkolenia podzielę się także case’ami z własnego doświadczenia z różnych branż (telco, energetyka, sektor publiczny, FMCG, transport) pokazując konkretne narzędzia i liczby świadczące o ich skuteczności.

Forma szkolenia:

Szkolenie będzie miało charakter intensywnej sesji roboczej z elementami (krótkiej) prezentacji/wykładu.  W czasie sesji roboczej uczestnicy będą poznawać narzędzia, sami je projektować i przygotowywać do testów i wdrożenia.

Stopień zaawansowania:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób o średnim i dużym doświadczeniu zawodowym, które w swojej pracy stykają się z problemami behawioralnymi i mają możliwość stosować narzędzia do ich rozwiązywania, czy to w punkcie sprzedaży, czy w kontakcie zapośredniczonym w innych punktach styku.

pdf
grabowska l
Agata
Romaniuk
BLINK

termin: 3 października 2019 r.
czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: Centrum Szkoleniowe Wspólna, ul. Wspólna 56, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
899zł 12.IX
regularna cena:
990zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


marketing update
Marketing update 2019.
Co (teraz) trzeba wiedzieć o marketingu?
19 i 20 września 2019 r.
trenerzy:
Agnieszka Łebkowska, Paweł Pawiński (Uniwersytet Wrocławski, Cięty Język)
zgłoś się
Kiedy spytalibyśmy ludzi zajmujących się marketingiem, jak ich zdaniem działa reklama – dostalibyśmy różne odpowiedzi. Podobnie byłoby z pytaniem o to, co sprawia, że marka rośnie w siłę oraz jak ludzie podejmują decyzje. Dlatego, jeśli chcemy się z marketingowcami dogadać, dawać im skuteczne biznesowo rekomendacje na podstawie dobrze zaprojektowanych badań, musimy wiedzieć, w jaki sposób o markach i konsumentach myślą.

Rory Sutherland, były prezydent Institution of Practitioners in Advertising, powiedział kiedyś, że język marketingowców jest najgorszym językiem na świecie. Niezależnie od tego czy się z nim zgadzamy, czy nie – trzeba przyznać, że warto ten język znać.

To jednak dopiero początek. Trzeba wiedzieć nie tylko to „co się mówi” w branży, ale też kiedy mówi się w punkt. Dobre, skuteczne zarządzanie marką (a także projektowanie badań, które mają w tym zarządzaniu pomóc) polega na umiejętności oddzielenia marketingowych stereotypów, mitów i zabobonów od solidnych danych, których w 2019 roku mamy już całkiem sporo. Czas na marketing update.

Szczegółowy zakres szkolenia:

  • Co w marketingu myśli się o markach i o ludziach? Współcześnie stosowane modele marketingowe.
  • Co powinniśmy wiedzieć o markach i ludziach, a o czym zapomnieć? Przegląd najważniejszych naukowych ustaleń na temat marketingu oraz największych marketingowych mitów.
  • Główne spory w marketingu: Kiedy człowiek jest racjonalny, kiedy nieracjonalny? Kiedy kreatywność działa, a kiedy działa to, co znane? Kiedy dla ludzi marki są bardzo ważne, a kiedy zupełnie nieważne? Kiedy marka powinna się wyróżniać, a kiedy być wyrazista? Kiedy wzmacniać lojalność, a kiedy budować zasięgi? Kiedy precyzyjnie targetować przekaz, a kiedy mówić do wszystkich? Kiedy skupić się na sprzedaży, a kiedy na budowaniu marki? Jakie działania mają horyzont długoterminowy, jakie krótkoterminowy?
  • Co i jak badać (oraz raportować), by wyniki badań się marketingowcom przydały?
  • Co na to wszystko psychologia poznawcza i behawioralna (i do czego to się przydaje)?

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Badacze, którzy współpracują z branżą reklamową oraz działami marketingu organizacji komercyjnych. Osoby, które korzystają z analityki marketingowej.

Korzyści dla uczestników:

  • Pakiet wiedzy na temat najnowszych marketingowych koncepcji na temat reklamy, marek i konsumentów (oraz co jest passe lub się zdezaktualizowało).
  • Umiejętność przekładania wiedzy o koncepcjach na projektowanie badań wizerunku, badań konsumenckich i badań konkurencji.
  • Umiejętność zauważania i unikania marketingowych mitów.
  • Zrozumienie na czym opierają się wyzwania przed jakimi stoją agencje reklamowe i działy marketingu.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

efektywność marketingowa, budowanie marki, zachowania konsumenckie

Forma szkolenia:

Rozpoczniemy od slajdów, żeby omówić współczesne modele marketingowe, a następnie wspólnie dokonamy ich ewaluacji (dyskusja) oraz przećwiczymy ich zastosowanie (ćwiczenia warsztatowe).

Stopień zaawansowania:

Dla osób posiadających przynajmniej podstawową wiedzę o marketingu, której przyda się odświeżenie lub uzupełnienie.

pdf
marketing update
lebkowska l
Agnieszka
Łebkowska


marketing update
pawinski2
Paweł
Pawiński
Uniwersytet Wrocławski,
Cięty Język


termin: 19-20 września 2019 r.
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1499 zł 29.VIII
regularna cena:
1699 zł
zgłoś się
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


Inaczej, ale z sensem.
O badaniach innowacyjnych, niestandardowych, eksperymentalnych.
1 i 2 października 2020 r.
trenerzy:
Anna Mazerant (4P), Adam Polasz (Difference)
zgłoś się
Czy miałeś kiedyś wrażenie, że, mimo dołożenia wszelkich starań, badanie nie przynosi odpowiedzi na zadane pytania, nie dotyka istoty rzeczy, albo wręcz pokazuje zafałszowany obraz rzeczywistości?! Bardzo możliwe, że stało się tak w wyniku zastosowania rutynowego podejścia do badania, kanonicznego przekonania, że „tak się badać powinno”. Na rutynie traci zarówno Klient, którego problem pozostaje nierozwiązany, jak i badacz, który traci autorytet i podkopuje zaufanie wobec badań.

Często błąd polega na przyjęciu zbyt wąskiego spojrzenia na postawiony problem i nieświadomym pominięciu istotnego kontekstu, bez którego nasz badawczy trud okazał się daremny. Czasem pytania kierujemy do niewłaściwych osób, oczekujemy od respondentów rzeczy niewykonalnych, albo tracimy czas na badania, podczas gdy trafną (bądź wystarczająco trafną) odpowiedź mamy na wyciągnięcie ręki.

Chcielibyśmy opowiedzieć o nowym, szerszym rozumieniu badania – jako procesu zdobywania wiedzy, wykorzystującego wszelkie dostępne źródła i sposoby, poszerzającego zestaw wykorzystywanych narzędzi i zmieniającego sposób korzystania z nich. Dzisiejszy badacz ma znacznie szerszy dostęp do informacji i ciekawych narzędzi niż mu się wydaje (i niż używa) i może zgromadzić znacznie więcej potencjalnie użytecznych informacji do analizy i wnioskowania.Opowiemy: o niestandardowych i mniej popularnych metodach badawczych, o alternatywnych źródłach informacji, o integracji i kumulacji wiedzy dostępnej w organizacji i poza nią, o umiejętnym prowadzeniu wnioskowania na wyższym poziomie (metaanalizy), o sposobach na wykorzystanie potencjału obecnych narzędzi badawczych i nadaniu im nowych funkcji, o poszerzeniu procesu badawczego o dodatkowe fazy (m.in. pre-research).

Szczegółowy zakres szkolenia:

  • Starting point – (co jest problemem, na czym powinniśmy się skupić?) refleksje nad problemem biznesowym przed rozpoczęciem projektowania badania, sposoby formułowania / dekonstrukcji briefów badawczych.
  • Faza pre-research, (badanie przed badaniem). Wstępna eksploracja dostępnej wiedzy, wykorzystanie potencjału organizacji. Audyt badań, praca warsztatowa itp.
  • Konteksty i referencje – ważność doboru materiału i zakresu pojęć do badania, doprecyzowanie i zawężenie/poszerzenie pola poszukiwań.
  • Alternatywne źródła wiedzy i analiz („data is everywhere”) - wykorzystywanie danych I raportów powszechnie dostępnych, Google trends & insights, analizy posiadanych danych, big data.
  • Niestandardowe typy badań / analizy – online community, trendy, agile research, benchmarking, wywiady eksperckie i wewnątrz organizacji.
  • Metaanalizy posiadanego materiału (danych, kampanii, case’ów, badań itp.)
  • Pułapki wnioskowania – korelacje pozorne, dylematy próby; przykłady rozbieżności wyników w zależności od metodologii badania
  • Badania tematów „trudnych”; kampanii 360 / materiałów OOH, ambient, virale, sponsoring etc.

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które w swojej pracy mają styczność z badaniami, zarówno po stronie klienckiej (np. brand managerów), jak i agencji (badawczych, reklamowych, domów mediowych).

Korzyści dla uczestników:

Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę na temat: nowych możliwości jakie stają przed nimi jako badaczami/poszukiwaczami; szkolenie zainspiruje ich do nowego podejścia do projektowania i prowadzenia badań, do poszukiwania innych sposobów wykorzystywania dotychczasowych narzędzi i metod, zmierzenia się z tematyką materiałów niebadalnych.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

Innowacje w badaniach, badania niekanoniczne, pre-research, zapomniane techniki badawcze, badania deprywacyjne, trendy, benchmarking, metaanalizy, agile research, wywiady eksperkie, tematy "niebadalne".

Forma szkolenia:

Wykład ilustrowany wieloma case’ami pochodzącymi z projektów dla różnych kategorii, zestawiających wyniki z badań wraz z wynikami marketingowymi oraz ćwiczeniami warsztatowymi.

Stopień zaawansowania:

Szkolenie średniozaawansowane, dla osób posiadających podstawową wiedzę nt. badań marketingowych.

pdf
Anna Mazerant
mazerant l
Anna
Mazerant
4P

termin: 1-2 października 2020 r.
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
Uwaga! Ze względu na panującą pandemię organizator szkolenia zastrzega sobie prawo zmiany miejsca, terminu oraz formuły (stacjonarna/ online) szkolenia. O wszelkich ewentualnych zmianach uczestnicy szkolenia będą informowani na bieżąco.
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1499 zł 10.IX
regularna cena:
1699 zł
zgłoś się
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


Design przekazu
– media społecznościowe, publikacje cyfrowe, grafika informacyjna, druk
10 i 11 października 2019 r.
trener:
Jacek Gałązka, exPress
Znajomość „języka designu” publikacji drukowanych (np. ulotek, broszur. foderów) i cyfrowych (np. wpisów na FB, Twitterze, Instagramie, banerów, czy grafiki informacyjnej...) jest kluczem do porozumiewania się w przesyconym obrazami świecie mediów.

Mając to na uwadze przygotowałem szkolenie DESIGN PRZEKAZU adresowane do marketerów, badaczy rynku i innych „ludzi słowa”, by pomóc im zrozumieć wzajemną zależność między treścią i formą graficzną we współczesnym komunikowaniu się. Uczestnicy dwudniowego spotkania nauczą się dostrzegać graficzny potencjał ukryty w treści/tekście oraz poznają sposoby wzmacniania przekazu za pomocą środków wizualnych: odpowiednich fontów, zdjęć, układów typograficznych. Pokażę także na licznych przykładach trendy i mody designu przekazu, różnorodność stylów projektowania.

Myślałem początkowo o tych, którzy jedynie współpracują z grafikami przy tworzeniu wizualnej strony publikacji, ale… dzięki powszechnie dostępnym graficznym aplikacjom sieciowym (jak Canva, Visme, Venngage, Crello, Pictochart i wiele innych) autor przekazu może stosunkowo łatwo stać się również twórcą formy graficznej. Wykorzystując powyższe aplikacje mogłem zwiększyć wymiar zajęć warsztatowych oraz zadedykować szkolenie także tym, którzy próbowali albo chcieliby samodzielnie projektować graficznie swoje komunikaty, posty, publikacje.

Szczegółowy zakres szkolenia:

— Dobry i zły design przekazu. Kryteria oceny funkcjonalnej i estetycznej layoutu graficznego. Zróżnicowanie stylistyczne, modne rozwiązania. Nauka rozmowy o layoucie, dostrzegania cech istotnych dla komunikowania się z odbiorcą. Zasady projektowania typograficznego: kontrast, hierarchia i rytm layoutu – jak możemy na nie wpływać.
— Prezentacja wizualna na co dzień. Stosowanie zasad typografii w prostych przekazach. Pokaz rozwiązań, ćwiczenie oceny i projektowania dokumentów Worda, prezentacji Power Pointa, wpisów na Facebooku, Instagramie , Twitterze, itp.
— Zastosowania designu przekazu. Pokaz rozwiązań w gazetach i magazynach, stronach internetowych, aplikacjach mobilnych, mediach społecznościwych, ulotkach, banerach, broszurach, raportach... Prezentacja mód i trendów designu przekazu.
— Design przekazu w infografice. Istota infografiki, rodzaje infografik, zastosowanie infografiki. Źródła inspiracji, zjawiska i osoby ważne w świecie infografiki. Kreowanie pomysłów i warunek powstawania dobrych infografik. Wizualna prezentacja danych a infografika. Ćwiczenia kreatywne.
— Fotografia i ilustracja. Źródła zdjęć i liustracji, prawa autorskie, koszty, zdjęcia własne. Ocena przydatności ilustracji (co to jest dobre zdjęcie?). Kadrowanie, korekta techniczna — dostępne aplikacje. Zastosowanie zdjęć w layoucie.
— Narzędzia dostępne każdemu. Źródła informacji o darmowych narzędziach do przygotowania prezentacji wizualnej przekazu. Przedstawienie listy wybranych narzędzi wraz z oceną ich przydatności. Instruktaż pracy nad layoutem w niektórych aplikacjach sieciowych. Kompilacja narzędzi – poszerzenie możliwości projektowania.
— Praktyka designu. Ćwiczenia projektowania przy użyciu wybranego narzędzia. Publiczna prezentacja, ocena i omówienie przydatności narzędzia. Testowa publikacja prac w sieci (w miarę możliwości).

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Szkolenie może służyć doskonaleniu umiejętności zawodowych marketerów, wydawców mediów, dziennikarzy, urzędników, pracowników PR, analityków rynku, sprzedawców, nauczycieli — każdej osoby zawodowo komunikującej się za pomocą mediów drukowanych i cyfrowych.

Korzyści dla uczestników:

— zdobycie umiejętności kreowania pomysłów na wizualną prezentację treści oraz zasad oceny i korekty/poprawy layoutu informacji,
— poznanie zasad tworzenia tytułów, leadów, śródtytułów i innych elementów wyróżnionych typograficznie, by dobrze służyły przekazowi,
— zdobycie umiejętności fachowej oceny doboru fontów i ich wpływu na charakter publikacji,
— poznanie prostych sposobów graficznej prezentacji liczb i znajdowania pomysłów na infografiki,
— poznanie profesjonalnych zasad doboru i używania zdjęć w publikacji,
— okazja do ćwiczenia samodzielnego projektowania graficznego przy użyciu wybranych darmowych aplikacji internetowych; nauka oceny przydatności tych aplikacji.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

Nowoczesne komunikowanie się, typograficzne projektowanie przekazu, design przekazu, wizualna prezentacja treści, graficzna forma przekazu informacji, kreowanie infografiki, fotoedycja, wpisy graficzne w mediach społecznościowych, trendy i mody designu informacji.

Forma szkolenia:

Prezentacje multimedialne, pokaz rozwiązań graficznych, pokaz źródeł inspiracji i wiedzy o graficznej prezentacji treści w sieci, ćwiczenia projektowania przy komputerze, inne ćwiczenia.

Stopień zaawansowania:

Udział w szkoleniu nie wymaga umiejętności graficznych, przyda się jednak łatwość uczenia się nowych aplikacji. Biegła znajomość programów MS Word i Power Point nie będzie przeszkodą. Każdy uczestnik powinien mieć własny laptop.

pdf
Anna Mazerant
mazerant l
Jacek
Gałązka
exPress

termin: 10-11 października 2019 r.
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1499 zł 19.IX
regularna cena:
1699 zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


R dla badaczy
– poziom podstawowy
24 i 25 września 2020 r.
trener:
Marek Młodożeniec, Sotrender
Pakiety statystyczne wykorzystywane w agencjach badawczych rzadko łączą możliwości analizy danych z funkcją tworzenia estetycznych i w pełni konfigurowalnych wykresów. Język programowania R oferuje niemal nieograniczone możliwości analizy i wizualizacji danych. Jest elastyczny i wszechstronny

Pakiety statystyczne wykorzystywane w agencjach badawczych rzadko łączą możliwości analizy danych z funkcją tworzenia estetycznych i w pełni konfigurowalnych wykresów – każdy badacz i analityk zna frustrację, która towarzyszy przeklejaniu tabel wynikowych do Excela lub PowerPointa, a potem formatowaniu każdego wykresu oddzielnie. Nawet po zakończeniu pracy nad raportem, każde powtórzenie pomiaru wymaga wykonania szeregu czasochłonnych czynności, zanim powstanie raport z kolejnej edycji badania. Wszystko to wydłuża czas pracy, utrudnia jej automatyzację i zwiększa ryzyko błędów.
Język programowania R oferuje niemal nieograniczone możliwości analizy i wizualizacji danych. Jest elastyczny i wszechstronny – umożliwia analizę danych o dowolnej strukturze, w dokładnie taki sposób, jaki jest nam potrzebny. Umożliwia zarówno wykonywanie doraźnych analiz eksploracyjnych, jak i świetnie się nadaje do automatyzacji zadań powtarzalnych. Pozwala na tworzenie estetycznych, interaktywnych wykresów. Każdy badacz słyszał o możliwościach R, ale panuje powszechna obawa przed jego używaniem, ze względu na konieczność nauki programowania.
Zamierzam pokazać, że korzystanie z pakietu R wcale nie jest trudne, i umożliwić bezproblemowe przejście przez pierwszy etap nauki. Uczestnicy szkolenia zostaną wyposażeni w podstawowe umiejętności i szereg praktycznych podpowiedzi, które umożliwią im stopniowe zwiększanie biegłości w korzystaniu z R w toku codziennej pracy z danymi..

Szczegółowy zakres szkolenia:

  • Prezentacja zalet, możliwości i zastosowań R
  • Zapoznanie z edytorem RStudio
  • Pakiety: ich rola, możliwości, instalacja i ładowanie
  • Typy zmiennych, konwersje między typami
  • Przetwarzanie zmiennych tekstowych, logicznych i numerycznych
  • Tworzenie i przekształcanie dwuwymiarowych obiektów danych
  • Przeszukiwanie zbiorów danych i odwoływanie się do ich elementów
  • Wczytywanie danych z formatów .CSV (Excel) i .SAV (SPSS)
  • Rekodowanie zmiennych
  • Selekcja przypadków i zmiennych
  • Opis statystyczny jednej zmiennej
  • Opis i testowanie istotności współzależności między zmiennymi:
    • tabele kontyngencji
    • porównania średnich w podgrupach
    • analiza korelacji
    • model regresji liniowej
  • Wizualizacja wyników analiz: histogramy, wykresy słupkowe, liniowe i kołowe

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Kurs podstawowy kierowany jest do badaczy ilościowych i analityków danych, którzy chcą zacząć wykorzystywać R do analizy danych z badań ankietowych i innych źródeł. Osoby mające doświadczenie w pracy z R mają szansę odświeżenia i uporządkowania posiadanej wiedzy. Warsztat stanowi wprowadzenie do posługiwania się R - sprawne wykorzystywanie go w pracy badawczej będzie wymagało dalszego szlifowania umiejętności po zakończeniu kursu.

Korzyści dla uczestników:

Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
  • Instalować R i RStudio, oraz sprawnie pozyskiwać i uruchamiać nowe pakiety
  • Korzystać z funkcjonalności RStudio, wspomagających programowanie w R
  • Korzystać z pomocy i dokumentacji wbudowanej w język R
  • Posługiwać się szeroką paletą funkcji do przetwarzania zmiennych numerycznych, logicznych i tekstowych
  • Tworzyć i przekształcać wielowymiarowe obiekty danych
  • Przeszukiwać zbiór danych i odwoływać się do jego zawartości
  • Wykorzystywać operator %>%  do tworzenia potoków operacji na danych
  • Wczytywać dane z zewnętrznych źródeł
  • Rekodować zmienne i dokonywać podstawowych operacji czyszczenia danych
  • Przeprowadzać podstawowe analizy statystyczne:
    • opis parametryczny jednej zmiennej
    • tabele rozkładu jednej zmiennej
    • tabele kontyngencji
    • porównania między średnimi (test t, ANOVA)
    • analiza korelacji
    • model regresji liniowej
  • Tworzyć wizualizacje ww. analiz w formie estetycznych wykresów
  • Eksportować dane, wyniki analiz i wykresy do zewnętrznych katalogów

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

Pojęcia z zakresu programowania: obiekt, zmienna, typ zmiennej, konwersja typów, konkatenacja, funkcja, argument funkcji, wektor, lista, macierz, ramka danych, adres, potok (pipeline)

Pojęcia statystyczne: średnia, mediana, kwartyl, minimum, maksimum, rozstęp, wariancja, odchylenie standardowe, odchylenie ćwiartkowe, zmienna kategorialna, zmienna ciągła, rozkład zmiennej, rekodowanie zmiennej, liczebność, częstość, rozkład brzegowy, rozkład warunkowy, rozkład łączny, tabela kontyngencji, niezależność stochastyczna, istotność statystyczna, test t, analiza wariancji, korelacja, współczynnik korelacji, regresja liniowa, histogram, wykres rozrzutu, parametry graficzne.

Forma szkolenia:

Szkolenie będzie miało formę warsztatową. Zdecydowaną większość czasu spędzimy, pisząc i testując kod na własnych komputerach. Moduły tematyczne składające się z teorii i przykładów będą przedzielane ćwiczeniami indywidualnymi, służącymi utrwaleniu materiału.

Stopień zaawansowania:

Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób bez, lub z niewielkim doświadczeniem w posługiwaniu się R. Doświadczenie w programowaniu w innych językach nie jest wymagane, aczkolwiek należy mieć świadomość, że praca na zajęciach polegać będzie na pisaniu kodu. Podstawowa wiedza na temat stosowanych w badaniach analiz, jak np. tabele krzyżowe, korelacje czy testy istotności będzie pomocna, ale zagadnienia te w razie potrzeby zostaną objaśnione.

pdf
Anna Mazerant
Marek
Młodożeniec
Sotrender

termin: 24 i 25 września 2020 r.
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
Uwaga! Ze względu na panującą pandemię organizator szkolenia zastrzega sobie prawo zmiany miejsca, terminu oraz formuły (stacjonarna/ online) szkolenia. O wszelkich ewentualnych zmianach uczestnicy szkolenia będą informowani na bieżąco.
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1499 zł 3.IX
regularna cena:
1699 zł
zgłoś się
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


Customer Experience
– badanie, projektowanie, zarządzanie
5 i 6 marca 2020 r.
trenerki:
Katarzyna Gawlik, Deloitte Digital, Zuzanna Chodyra-Piast, Santander Bank Polska
zgłoś się
Awansowałeś na CX Managera i nie wiesz, jak ugryźć temat? Badania to nie Twoja bajka, a Customer Voice kojarzy Ci się z audycją w radiu? Nie kumasz NPS i nie wiesz, kim są detraktorzy? W ciągu dwóch dni wprowadzimy Cię w fascynujący świat doświadczeń klienta i pokażemy jak działać, jeżeli Ty i Twoja firma myślicie na poważnie o budowaniu lojalności.

Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z wdrażaniem i rozwojem efektywnego systemu zarządzania doświadczeniami klientów w organizacjach – w teorii i w praktyce, z uzupełnieniem inspiracjami i przykładami CX best practice z Polski i ze świata.

Szczegółowy zakres szkolenia:

  • Rola CX dla firm współcześnie
  • Wyzwania zarzadzania w obszarze CX
  • Projektowanie doświadczeń vs zarządzanie doświadczeniami
  • Narzędzia CX
  • Inspiracje i globalni liderzy
  • ROI

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Adresatami szkolenia są: specjaliści i menedżerowie zespołów Customer Experience, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tematyką zarządzania doświadczeniami klientów; specjaliści i eksperci obszaru UX, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę o metodach pracy i narzędziach wykorzystywanych przy projektowaniu i wdrażaniu klientocentrycznych rozwiązań w biznesie; specjaliści i menedżerowie pracujący dotychczas w sprzedaży lub w obsłudze klienta, którzy przygotowują się do objęcia w organizacji ról związanych z CEM lub też pragną pogłębić swoją wiedzę w tym obszarze.

Korzyści dla uczestników:

  • Zrozumienie podstawowych zagadnień obszaru CX
  • Umiejętność samodzielnego planowanie działań w obszarze CX (projektowanie, mierzenie, zarządzanie)
  • Zapoznanie z klasycznymi wskaźnikami i miarami służącymi do badania i opisu doświadczeń klientów
  • Umiejętność tworzenia i posługiwania się mapą podróży klienta
  • Inspiracja w zakresie dobrych praktyk w obszarze CX

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

Customer Experience, klientocentryczność, Customer Voice, Net Promoter Score, promotorzy, neutralsi, detraktorzy, badania ilościowe, badania jakościowe, NPS Relacyjny vs NPS Transakcyjny, strategia Customer Experience, lojalność klienta, wskaźniki CX (NPS, Customer Satisfaction, First Contact Resolution, Customer Effort Score); Employee Experience

Forma szkolenia:

Warsztat z elementami wykładu, forma interaktywna, ćwiczenia indywidualne i w grupach, dyskusje moderowane.

Stopień zaawansowania:

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które dopiero pozyskują/ budują swoją wiedzę i umiejętności w zakresie Customer Experience Management. Pożądane jest, aby uczestnik posiadał doświadczenie w pracy z klientami, czy to w obszarach sprzedaży l/lub obsługi klienta, czy to w zespołach odpowiedzialnych za zarządzanie jakością, zarządzanie procesowe etc.

pdf
Katarzyna
Gawlik
Deloitte Digital

Zuzanna
Chodyra-Piast
Santander Bank Polska

termin: 5 i 6 marca 2020 r.
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1499 zł 13.II
regularna cena:
1699 zł
zgłoś się
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


Added value czyli jak wycisnąć więcej z badań i analiz w biznesie
8 i 9 grudnia 2020 r.
trenerka:
Anna Rychlik, Re-Frame & Grow
Szkolenie ma na celu pokazanie sposobów na maksymalizowanie korzyści wynikających z efektywnego wykorzystania posiadanych i zamawianych danych rynkowych w kontekście podejmowania decyzji biznesowych.

Szkolenie zaspokaja potrzeby rozwojowe w obszarze Consumer/Shopper/ Market Insight, niezależnie od wielkości wydawanych budżetów i dostępności posiadanych źródeł danych, jeśli w Twojej firmie:
  • panuje opinia, że dane rynkowe i konsumenckie są przetwarzane na podstawowym poziomie, że ,,można z tego wyciągnąć więcej’’
  • osoby odpowiedzialne za analitykę i badania rynkowe dostarczają do swoich klientów wewnętrznych i zewnętrznych zestawienia danych i przeładowane prezentacje i raporty, a klient samodzielnie poszukuje insightu i  wniosków do decyzji biznesowych
  • obserwujesz, że procesy biznesowe niedostatecznie wykorzystują dane i badania konsumenckie, uwzględniając kontekst rynkowy na podstawowym poziomie i / lub nieefektywnie go przetwarzając
  • odpowiedzialność za czytanie rynku i interpretację danych i badań jest rozproszona w organizacji, rozumienie rynku i konsumenta podlega różnym – czasem sprzecznym lub rozbieżnym - interpretacjom, a formowane wnioski są niespójne
  • obecnie wytwarzane w organizacji raporty zarządcze lub analizy rynku nie wspierają realizowanej strategii i jej monitoringu.

Szczegółowy zakres szkolenia:

  • Szkolenie jest zaplanowane w taki sposób, by zainicjować i / lub wzmocnić rozwój kluczowych umiejętności w zakresie analityki rynkowej:
    • ,,From brief to business recommendation’’ – formułowanie briefu analizy / badania, tłumaczenie briefu na efektywne podejście i plan analizy / badania, logika wnioskowania
    • ,,Connect the dots’’ – celowe dobieranie źródeł i łączenie informacji, radzenie sobie z niespójnościami i (nie)wiarygodnością danych, rozumienie faktów
    • ,,From data to insight’’ – różnica dane vs insight, transformacja danych w kierunku insight,
    • ,,Storytelling’’ – jak łączyć informacje w historię dla biznesu, logika i struktura raportu/prezentacji, język, wykorzystanie danych vs narracja, style komunikacji w narracji dla różnych grup odbiorców
    • ,,Management reporting’’ – projektowanie efektywnych raportów zarządczych na bazie ciągłych danych rynkowych wspierających strategię.
  • Przykłady wykorzystania w/w w biznesie

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Rekomendowani uczestnicy szkolenia to nowi i średniozaawansowani: badacze i analitycy rynku i sprzedaży po stronie producenta, detalisty, agencji; Consumer & Market Insight Managerowie, Category Managerowie, Junior/Brand Managerowie. Specjaliści i kierownicy, którzy odpowiadają za: bieżący monitoring ciągłych danych rynkowych i raportowanie zarządcze na bazie danych retail audit (w tym Nielsen i GFK HH Panel), projektowanie i dostarczanie wszelkich badań konsumenckich, szoperowych, rynku, analitykę rynkową, rozwój portfolio i komunikacji mediowej marek, rozwój i monitoring strategii cenowej, projektowanie i post analizy aktywacji marketingowych i promocji konsumenckich, budowanie ekspertyzy kategorialnej i category management dla detalistów.

Korzyści dla uczestników:

Szkolenie zainicjuje u początkujących, a rozwinie u bardziej zaawansowanych uczestników:
  • Wnikliwe rozumienie danych rynkowych i konsumenckich, efektywne łączenie danych z wielu źródeł dla wsparcia kluczowych procesów biznesowych, umiejętność interpretacji i wyciągania wniosków, perswazyjność przekazu do różnych grup odbiorców
  • Rozwój biznesowego sposobu myślenia u badaczy i analityków i adekwatne odpowiadanie na potrzeby top i senior management
  • Zwiększenie bezpośredniego wpływu badaczy i analityków na biznes i wyjście ,,z zaplecza na front’’ do roli partnera biznesowego dla top i senior managementu

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

,,From brief to business recommendation’’ / planowanie analizy / logika wnioskowania / kontekst biznesowy / pytania biznesowe / pytania badawcze / klient wewnętrzny i zewnętrzny/ procesy i decyzje biznesowe
,,Connect the dots’’ / rozumienie faktów i danych / dobór źródeł danych / łączenie informacji / detal a duży obrazek / niespójności i jakość danych
,,From data to insight’’ / dane vs insight / transformacja danych w insight
,,Storytelling’’ / historia dla klienta / struktura raportu / logika prezentacji / język narracji / wykorzystanie danych w narracji /style komunikacji vs grupy odbiorców
,,Management reporting’’ /  projektowanie raportów zarządczych / tracking rynku a strategia / czytanie rynku

Forma szkolenia:

Szkolenie łączy formę warsztatu ze studium przypadków i mini wykładu jako wprowadzenie do każdego bloku tematycznego. Szkolenie zorganizowane w 5 modułów wg kompetencji analitycznych (patrz: Szczegółowy zakres szkolenia).
W ramach każdego modułu uczestnicy będą mieli możliwość pracować na własnych projektach.
Dodatkowo uczestnicy będą mogli skorzystać z 30 minutowych konsutacji indywidualnych w przeciągu 2 tygodni po szkoleniu.

Plan godzinowy:

1 dzień:
9.00-11.00 - I moduł
11.00-13.00 - przerwa
13.00-14.30 - II moduł
14.30-14.45 - przerwa
14.45-16.15 - III moduł

2 dzień:
9.00-10.30 - IV moduł
10.30-10.45 - przerwa
10.45-12.15 - V moduł

Stopień zaawansowania:

Szkolenie zaspokaja potrzeby rozwojowe w obszarze analityki rynkowej u osób:
  1. w początkowej fazie kariery zawodowej, tj ze stażem poniżej 1 roku w obszarze marketingu, badań, analityki i insightu rynkowego (CMI), zarządzania kategorią .
  2. dłużej pracujących w w/w rolach, tj. ze stażem powyżej 1 roku, które mierzą się ze zmieniającymi się oczekiwaniami wobec zajmowanej funkcji ze strony biznesu.
.

pdf
Anna
Rychlik
Re-Frame & Grow

termin: 8 i 9 grudnia 2020 r.
czas trwania: 8 godzin zegarowych w przeciągu 2 dni
miejsce: ONLINE
w cenie: udział w szkoleniu, materiały w wersji elektronicznej, certyfikat elektroniczny, 30 minutowe konsutacje indywidulane (zoom/telefon/e-mail)
najlepsza cena: do dnia:
699 zł 19.XI
regularna cena:
759 zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


r h2
R dla badaczy
– poziom średniozaawansowany
 
trener:
Marek Młodożeniec, Sotrender
R to narzędzie umożliwiające wydobycie z surowych danych wartościowych insightów, celem przekucia ich w trafne decyzje biznesowe.

R osiąga to, łącząc w sobie elastyczność języka programowania (możliwość zmiany struktury danych, tworzenia własnych funkcji, wykonywania zadań w pętlach itp.) z zaletami oprogramowania Business Intelligence (łatwość zastosowania metod analitycznych i wizualizacji odpowiadających na konkretne potrzeby biznesowe). Wprowadzone na kursie podstawowym i znane każdemu analitykowi główne metody statystyczne – tabele kontyngencji, porównania średnich w podgrupach i analiza korelacji – są zazwyczaj punktem wyjścia do dalszych dociekań. Dopiero metody wielowymiarowej analizy danych, takie jak modele regresji, analiza czynnikowa, clustering i mapy percepcyjne dają wgląd w prawdziwe tajemnice ukryte w danych. Te właśnie zaawansowane techniki zamierzam przybliżyć na kursie średniozaawansowanym.

Szczegółowy zakres szkolenia:

Część 1: Instrumentarium Data Scientist

  • Tworzenie własnych funkcji
    • składnia funkcji
    • argumenty funkcji: wymagane i domyślne wartości
    • zwracanie wartości w sposób jawny i ukryty
    • obsługa błędów
    • wczytywanie podręcznego zestawu funkcji z zewnętrznych skryptów
  • Wykonywanie zadań w pętlach
    • składnia pętli for i while
    • funkcje z rodziny apply()
  • Wczytywanie danych ze źródeł zewnętrznych
    • wczytywanie danych wprost z arkuszy Excel
    • zapis i odczyt danych w formacie RDS
    • przykłady wczytywania danych ze źródeł zewnętrznych: Google Drive, bazy SQL, API zewnętrznych aplikacji, web scraping
  • Łączenie baz danych wierszami (dołączanie przypadków)
  • Przekształcanie struktury danych z formatu długiego w format szeroki i na odwrót
  • Przygotowanie danych do dalszej analizy z wykorzystaniem operatora potoku (%>%)
    • sortowanie zbioru
    • usuwanie i podmiana braków danych
    • filtrowanie obserwacji
    • selekcja zmiennych i modyfikacja ich nazw
    • tworzenie zmiennych będących funkcjami zmiennych istniejących
    • grupowanie i wyliczanie parametrów w podgrupach
    • łączenie baz danych kolumnami (dołączanie zmiennych)
Część 2: Zaawansowane metody statystyczne
  • Analiza czynnikowa i analiza głównych składowych
    • idea i zastosowania analizy czynnikowej
    • dobór parametrów analizy: metoda rotacji
    • sposób interpretacji wyników
    • ocena jakości rozwiązania i sposoby jego poprawy
    • tworzenie map percepcyjnych z wykorzystaniem analizy czynnikowej
  • Modele regresyjne
    • model regresji jako narzędzie opisu i przewidywania
    • regresja liniowa: interpretacja współczynników równania i wartości R2
    • szacowanie siły wpływu: indeks Pratta
    • poprawa dopasowania modelu:
      • minimalizacja wzajemnego skorelowania predyktorów
      • nieliniowe przekształcenia zmiennych: rule of the bulge
      • eliminacja przypadków odstających
    • metody poprawy rozwiązania: selekcja predyktorów
    • dodawanie interakcji międzyzmiennowych do modelu
    • regresja nieliniowa: wielomianowa i logistyczna
  • Analiza skupień (clustering)
    • zastosowania analizy skupień: znaczenie biznesowe segmentacji rynku
    • przygotowanie danych do analizy skupień: standaryzacja i ortogonalizacja zmiennych, eliminacja przypadków odstających
    • clustering hierarchiczny i clustering k-średnich: wybór parametrów analizy
    • interpretacja i wizualizacja wyników analizy skupień
    • kryteria wyboru optymalnego rozwiązania
  • Analiza korespondencji
    • przygotowanie danych wejściowych do analizy
    • interpretacja wyników
    • generowanie mapy korespondencji i dostosowanie jej wyglądu
    • wykorzystanie analizy korespondencji do wizualizacji wizerunku marki

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Kurs średniozaawansowany został stworzony dla osób, które posiadają już podstawowe umiejętności analizy danych w języku R (np. wczytywanie pliku CSV, opis parametryczny jednej zmiennej, generowanie tabel itp.). Na szkolenie średniozaawansowane zapraszamy więc osoby, które znają już trochę język R, ale chciałyby nabrać w posługiwaniu się nim większej biegłości, lub opanować techniki analityczne stosowane w branży badań rynku. W podążaniu za programem kursu pomocna będzie podstawowa wiedza z zakresu statystyki oraz doświadczenie w stosowaniu omawianych metod, np. w pakiecie SPSS.

Korzyści dla uczestników:

Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:

  • Definiować własne funkcje statystyczne
  • Uruchamiać skrypty bez otwierania ich w edytorze (wstęp do programowania modularnego)
  • Wykonywać operacje w pętlach
  • Wczytywać dane z wybranej zakładki w arkuszu Excel i z formatu RDS
  • Łączyć bazy danych wierszami (dodawanie przypadków) i kolumnami (dodawanie zmiennych)
  • Zmieniać format danych z formatu baz relacyjnych („długiego”) na częściej stosowany w badaniach format „szeroki”
  • Posługiwać się funkcjami pakietów dplyr i tidyr do przetwarzania zbiorów danych, w celu przygotowania danych do dalszej analizy
  • Wykonywać analizę czynnikową i interpretować jej wyniki
  • Tworzyć mapy percepcyjne z wykorzystaniem czynników
  • Przeprowadzać analizę regresji, interpretować jej wyniki i optymalizować dopasowanie modelu
  • Szacować procentowy udział siły wpływu każdego z predyktorów na zmienną zależną
  • Interpretować wyniki regresji liniowej z interakcją i bez, wielomianowej oraz logistycznej
  • Przeprowadzać analizę skupień metodami hierarchicznymi i k-średnich
  • Wybierać podział zbioru najbardziej obiecujący pod kątem segmentacji rynku
  • Przeprowadzać analizę korespondencji
  • Generować i interpretować mapę korespondencji zawierającą marki i cechy wizerunkowe

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

Pojęcia z zakresu programowania: wymagane i opcjonalne argumenty funkcji, domyślna wartość argumentu, wrapper, funkcja przeciążona, obsługa błędów, programowanie modularne, pętla, inkrementacja, warunek stopu, API, format JSON, długi i szeroki format danych, potok (pipeline)

Pojęcia statystyczne: czynnik, standaryzacja, rotacja, wykres osypiska, ładunki czynnikowe, predykcja, zależność liniowa i nieliniowa, zmienna zależna i predyktory, moc predykcyjna modelu, współczynniki standaryzowane Beta, współczynnik Pratta, skorelowanie wzajemne, przypadki odstające, przekształcenie nieliniowe, logarytm, wielomian, logit, ortogonalność, segmentacja, skupienie (cluster), metryka, odległość Euklidesowa, metoda aglomeracji, profil wierszowy i kolumnowy, rozkład wg. wartości osobliwych macierzy (singular value decomposition, SVD), masa i moment punktu

Forma szkolenia:

Szkolenie będzie miało formę warsztatową. Zdecydowaną większość czasu spędzimy, pisząc i testując kod na własnych komputerach. Moduły tematyczne składające się z teorii i przykładów będą przedzielane ćwiczeniami indywidualnymi, służącymi utrwaleniu materiału.

Stopień zaawansowania:

Kurs średniozaawansowany jest kontynuacją i rozwinięciem szkolenia „R dla badaczy – poziom podstawowy”, toteż opanowanie podstawowych umiejętności analizy danych w R (niekoniecznie w ramach szkolenia podstawowego) z powodzeniem wystarczy do podążania za programem kursu średniozaawansowanego. Podstawowa wiedza na temat omawianych metod analitycznych (analiza czynnikowa, analiza regresji, analiza skupień i analiza korespondencji) będzie pomocna, ale zagadnienia te w razie potrzeby zostaną objaśnione.

pdf
Anna Mazerant
Marek
Młodożeniec
Sotrender

termin: 
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
Uwaga! Ze względu na panującą pandemię organizator szkolenia zastrzega sobie prawo zmiany miejsca, terminu oraz formuły (stacjonarna/ online) szkolenia. O wszelkich ewentualnych zmianach uczestnicy szkolenia będą informowani na bieżąco.
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1499 zł  
regularna cena:
1699 zł
zgłoś się
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz


trendy
Badania trendów
25 i 26 marca 2021 r.
trenerka:
Agnieszka Warzybok (ABM/decode)
Co to są trendy konsumenckie? Kiedy możemy mówić o trendzie, a kiedy tylko o przelotnej modzie albo niszowym dziwactwie? Jak obserwować i badać trendy? I czy w ogóle trendy można badać? Gdzie jest granica między badaniem a futurologią? Jak korzystać z badań trendowych? Kiedy warto podjąć się samodzielnej analizy? Jak wygląda proces „badania” trendów, na przykładzie Konsumenci 2020 – największego polskiego projektu trendwatchingowego.
Dołącz do szkolenia, poznaj odpowiedzi na powyższe pytania oraz obejrzyj zapis VOD największego projektu trendwatchingowego w Polsce!

banner trendweek2

Szczegółowy zakres szkolenia:

  • Co to są trendy konsumenckie – uporządkowanie pojęć
  • W jaki sposób bada się trendy konsumenckie – przegląd stosowanych na rynku rozwiązań
  • Tworzenie samodzielnych projektów trend-watchingowych – jak zacząć?
  • Konsument 2020 – przykład procesu trendwatchingowego i jego efektów.
  • Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Badaczy rynku, osób zawodowo zajmujących się komunikacją (marketing, PR), strategów.

    Korzyści dla uczestników:

    • Inspiracja do samodzielnego trendwatchingu
    • Rozumienie różnych definicji trendów konsumenckich
    • Umiejętność zrozumienia i oceny różnych analiz trendów
    • Umiejętność samodzielnego poszukiwania trendów
    • Umiejętność krytycznego podejścia do zjawisk typu fad, moda

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Trendy konsumenckie, trendy kulturowe, trendy rynkowe, trendy demograficzne. Strategie rynkowe oparte na trendach. Badania trendów, prognozowanie trendów

    Forma szkolenia:

    Online (Clickmeeting, Miro), w formie 2 półdniowych sesji. Szkolenie łączy teorię z praktyką. Przy każdym omawianym pojęciu uczestnicy sięgają do własnych doświadczeń, aby lepiej zrozumieć dane zjawisko.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie wymaga wiedzy o jakościowych i ilościowych metodach badawczych

    pdf
    trendy
    warzybok
    Agnieszka
    Warzybok
    ABM/decode

    termin: 25 i 26 marca 2021 r.
    czas trwania: 2 dni w godz. 9.00-13.00
    miejsce: ONLINE (Clickmeeting, Miro)

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny, miesięczny dostęp do VOD Trend Week
    najlepsza cena: do dnia:
    699 zł 4.III
    regularna cena:
    749 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz

    Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

    impro5
    Human skills
    - warsztaty improwizacji stosowanej
    18-28 stycznia 2021 r.
    trener:
    Bart Jurkowski, I’MPRO IMPRO
    Pracujemy w chaotycznym, wielobiegunowym świecie VUCA. Charakteryzuje się on dużą złożonością oraz zmiennością, które mogą potęgować częste uczucie niepewności. Jak skutecznie działać w takim środowisku? Rozwiązaniem nie jest kontrolowania chaosu, a rozwijanie płynnego sposobu interakcji z nim - umiejętności improwizowania.

    Rozwiń swoje kompetencje miękkie, inteligencję emocjonalną oraz umiejętność skutecznego działania bez schematu podczas interaktywnych warsztatów improwizacji stosowanej z I’MPRO IMPRO.


    CO TO JEST IMPRO? 👏
    Improwizacja stosowana to metoda warsztatowa łącząca ćwiczenia scenicznej improwizacji teatralnej wraz z ich praktycznym zastosowaniem w profesjonalnym świecie. Dzięki takim zajęciom w przyjemny sposób można rozwijać umiejętność skutecznego działania bez schematu, swoją inteligencję emocjonalną oraz takie kompetencje miękkie jak współpraca, kreatywność oraz pewność siebie.

    DLACZEGO WARTO?⭐️
    Zajęcia z improwizacji stosowanej znajdują się w programach takich prestiżowych uniwersytetów jak Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford czy Uniwersytet Kalifornijski (UCLA). Improwizacji uczą się także przyszli liderzy na kierunkach MBA, a także pracownicy takich firm jak np. Google, Microsoft czy Pixar. Dlaczego? Ponieważ impro łączy praktyczny rozwój kluczowych kompetencji miękkich (błyskotliwość, uważność, pewność siebie, etc.) z interaktywną, luźną formułą zajęć.

    CO BĘDZIEMY ROBIĆ? 👌
    Kurs ma formę interaktywnych warsztatów online wypełnionych grami, zabawami oraz zadaniami kreatywnymi. Poprzez te ćwiczenia będziemy wyciągać wnioski na temat naszych nawyków działania, stylów komunikacyjnych oraz emocji. Wszystko to uzupełni kilka teorii psychologicznych oraz materiały dodatkowe przesyłane po każdym warsztacie. Będziemy się rozwijać, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    Program będzie realizowany podczas 4 interaktywnych spotkań w kameralnej grupie (do 12 osób). Każde spotkanie będzie poświęcone dedykowanym zagadnieniom:
    1. Autoprezentacja, naturalność oraz aktywne słuchanie
    2. Współpraca, uważność oraz zaufanie
    3. Kreatywność, innowacyjność i popełnianie błędów
    4. Adaptacja, elastyczność i działanie bez schematu

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    • do wszystkich, których praca opiera się na kontaktach z ludźmi (członkami zespołu oraz z klientami)
    • do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje interpersonalne
    • do profesjonalistek i profesjonalistów, którzy chcą rozwijać swoją inteligencję emocjonalną
    • do managerek i managerów koordynujących pracę zespołu ludzi
    • do ekspertek i ekspertów, którzy lubią się uczyć poprzez doświadczanie i samodzielne wyciąganie wniosków

    Korzyści dla uczestników:

    Po ukończeniu warsztatów, ich uczestnicy:
    • poznają swoje nawyki związane z autoprezentacją, współpracą oraz kreatywnością
    • rozwiną swoją empatię oraz zrozumienie dla osób, które posiadają inne nawyki
    • poznają wartość autentyczności w autoprezentacji oraz w kontaktach z innymi ludźmi
    • rozwiną swoją uważność oraz umiejętność aktywnego słuchania
    • poznają skuteczne sposoby radzenia sobie z wewnętrznym krytykiem, zwiększając swoją spontaniczność
    • poznają czynniki wpływające na zwiększenie współpracy pomiędzy członkami zespołu
    • nauczą się nowej techniki zwiększającej ilość i różnorodność pomysłów generowanych przez grupę podczas spotkań kreatywnych/burz mózgów - do wykorzystania w codziennej pracy
    • zrozumieją, w jaki sposób mogą lepiej dopasowywać się do rozmówców zwiększając swoją satysfakcję z komunikacji
    • poznają sposoby na zwiększenie innowacyjności w zespole
    • rozwiną swoją tolerancję na niepewność
    • rozwiną swoją umiejętność skutecznego działania bez schematu

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Improwizacja stosowana, impro, human skills, współpraca, kreatywność, innowacyjność, zespołowość, komunikacja, ocenianie siebie, ocenianie innych, uważność, aktywne słuchanie, zaufanie, reagowanie na błędy swoje i innych, elastyczność, dopasowywanie się, działanie bez schematu.

    Forma szkolenia:

    Warsztaty odbędą się w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy Zoom oraz Mural. Zbudujemy przyjazne digitalowe środowisko zdalnej pracy grupowej wykorzystując kamerki, mikrofony oraz przestrzeń fizyczną w naszych domach/biurach. Każdy z 2h warsztatów będzie wypełniony interaktywnymi zadaniami, grami oraz ćwiczeniami impro, które będziemy przeplatać z dyskusjami grupowymi, wyciąganiem wniosków oraz przekładaniem ich na grunt zawodowy. Wszystko to w luźnej i nieformalnej atmosferze dobrej zabawy.

    Stopień zaawansowania:

    Uczestnicy nie muszą posiadać żadnych określonych umiejętności. Jedynym wymaganiem jest posiadanie sprawnej kamerki internetowej, mikrofonu, słuchawek oraz urządzenia z dostępem do internetu.

    pdf

    Opinie poprzednich uczestników warsztatów:

    „Miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach impro online. Profesjonalizm i duże zaangażowanie prowadzącego udzieliło się wszystkim uczestnikom zajęć. Dużą zaletą zajęć było to, że wszelkie wnioski z ćwiczeń Bart przekładał na praktykę biznesową. Polecam współpracę z I’MPRO IMPRO.”

    Michał Próchnicki,
    Head of Paid Social, e-obowie.pl SA


    „Miałam okazję dwukrotnie uczestniczyć w warsztatach improwizacji stosowanej prowadzonych przez Barta w Google (offline i online). Muszę powiedzieć, że za każdym razem byłam pod wrażeniem sposobu, w jaki Bart otwiera ludzi podczas tych sesji. Zdecydowanie polecam I’MPRO IMPRO i ten warsztat każdej firmie, która chce stworzyć otwarty i kreatywny zespół, który myśli nieszablonowo!”

    Magdalena Bornos-Paciorek,
    Industry Manager, Google Polska


    „Jeżeli macie jakikolwiek kontakt z ludźmi (zespołem projektowym, klientem, swoim zespołem), polecam ten warsztat z całego serca. Atmosfera jest świetna, prowadzący wie co robi i jest w tym bardzo ludzki. Jest sporo wiedzy pobieranej z prawdziwych doświadczeń. Cała zaleta tego warsztatu jest taka, że czujesz na własnej skórze jak działają przeróżne schematy komunikacji oraz myślenia, a nie czytasz o tym w artykule. 

Jako projektanta i szefa zespołu, było to dla mnie bardzo rozwijające przeżycie.”

    Paweł Hawrylak,
    Head of Design, Monterail


    impro3
    bart l2
    Bart
    Jurkowski
    I’MPRO IMPRO

    termin:

    godz. 9.00-11.00, poniedziałki i czwartki,
    18, 21, 25 i 28 stycznia 2021 r.


    czas trwania: 8 godzin podzielonych na 4 dwugodzinne sesje
    miejsce: ONLINE
    Uwaga! Ze względu na panującą pandemię organizator szkolenia zastrzega sobie prawo zmiany miejsca, terminu oraz formuły (stacjonarna/ online) szkolenia. O wszelkich ewentualnych zmianach uczestnicy szkolenia będą informowani na bieżąco.
    w cenie: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny
    najlepsza cena: do dnia:
    699 zł  31.12
    regularna cena:
    759 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    vuca 6
    Badania w czasach VUCA
    - trudnych, zmiennych, nie tylko pandemicznych
    17, 18 i 19 listopada 2021 r.
    trenerzy:
    Anna Mazerant (T-Mobile), Adam Polasz (Difference)
    Rok 2020 dość dosadnie uświadomił nam niepewność, zmienność i chaos współczesnego świata. Lockdown, zamrożenie branży, wprowadzone obostrzenia, spowodowały oczywiście ogromny wstrząs i zakłócenie w prowadzeniu projektów. Ale już przed pandemią nasiliły się zjawiska, które zaczęły mieć duży wpływ na jakość realizacji badań. O tym, jakie trudności i wyzwania stoją przed badaczami i badaniami w czasach „nowej normalności” oraz jak stawiać im czoła – chcemy opowiedzieć i podyskutować na szkoleniu.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    I - VUCA extreme czyli o badaniach w czasach pandemicznych

    1. Jak pandemia wpłynęła na branżę badań – ujęcie z perspektywy dostępnych danych
    2. Pandemiczny zakres tematyczny - co można badać, czego nie można badać, kiedy świat jest pogrążony w panice/ chaosie / zamieszkach.
      1. Nastawienie respondentów do badań w trudnych czasach - jak zmienia się chęć do współpracy i do udziału w badaniach w wyjątkowych sytuacjach, jak sobie z tym radzić.
      2. Co można i warto badać - jakie tematy, kategorie, marki „nadają się do badania”, a jakich badać nie należy bądź nie warto? Co o tym decyduje? W jaki sposób to oceniać? W jaki sposób konstruować metodologie, scenariusze? W jaki sposób adresować nastroje i emocje w badanych grupach? Jak minimalizować wpływ kontekstu zewnętrznych wydarzeń na wyniki badania?
      3. Wnioskowanie i formułowanie rekomendacji – ocena “potencjału czasowego wyników”, filtrowanie wyników, podejście scenariuszowe.
      4. Badania trackingowe w okresie społecznych zawirowań – Jak te zawirowania mogą wpływać na realizację badań i na wyniki? Zmiany metodologii w trackingu: jak ją przeprowadzić, na co uważać, jak porównywać pomiary sprzed i po zmianie?
    3. Pandemiczna jakościówka - o zastąpieniu wywiadów face2face wywiadami online
      1. Platformy i narzędzia: przegląd dostępnych narzędzi, zastosowania, zalety i ograniczenia; syntetyczne porównanie.
      2. Zasady zdalnego moderowania: wszystkie do’s and dont’s; techniki narzędzia; jak różni się moderacja zdalna od bezpośredniej, jak reagować na niestandardowe sytuacje.
      3. Zasady rekrutacji: rekrutacja online vs. klasyczna, sposoby weryfikacji, przygotowanie respondentów do badania.
      4. Specyfika RODO w badaniach online.
      5. Co tracimy, a co zyskujemy przechodząc na online – o optymalizowaniu konstrukcji różnych projektów.
      6. Cyfrowe wykluczenie – jak rekrutować i badać respondentów z niskimi kompetencjami cyfrowymi.
    4. Pandemiczna ilościówka - utrudnienia w rekrutacji i realizacji badań nie tylko face2face; o wywiadach b2b, dostępności części respondentów, komplikacje audytów standardów obsługi i badań mystery shopper itp.
    5. Współpraca z klientem - jak się warsztatować (bądź nie); jak efektywnie prowadzić proces dwu / trójstronnie.
    6. Metody i tryb pracy na czasy VUCA: Jeszcze bardziej agile, więcej pracy koncepcyjnej, scenariuszowe think tanki, wykorzystanie danych behawioralnych i niestandardowych źródeł danych.
    II - VUCA light – o współczesnych kłopotach i wyzwaniach badań poza pandemią
    1. Problemy badawcze “naszych czasów”:
      1. nowi respondenci – jak się zmienili sami badani na przestrzeni lat, jaki jest dzisiejszy respondent, jaki jest jego stosunek i zachowanie względem badań i jak to wpływa na wyniki?
      2. jak budować respondent’s experience
        1. w fokusowni
        2. w badaniach online
        3. niezależnie od metody (rekrutacja, partycypacja, etc.)
        4. wyzwania rekrutacyjne – jak współcześnie dobrze prowadzić zarządzać procesem rekrutacyjnym?
    2. Trendy konsumenckie i lifestyle’owe w kontekście badań: 24/7 czyli pory badań, attention span, pro-sumeryzm 2.0, itp.
    3. Trendy technologiczne i sposób na wykorzystanie w badaniach - np. eyetracking w badaniach CAWI, badania z wykorzystaniem komunikatoró0.w i chat-botów? Czy boty mogą zastąpić badaczy? Czy boty mogą zastąpić respondentów - fraud w badaniach CAWI etc.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie przeznaczone dla klientów, freelancerów powiązanych z rynkiem badawczym. Dla osób z co najmniej podstawowym poziomem wiedzy o badaniach i doświadczeniem w realizacji/korzystaniu z badań konsumenckich – jakościowych i/lub ilościowych.

    Korzyści dla uczestników:

    • Poznanie zaawansowanych technik, metod i „patentów” badawczych – realizacyjnych, analitycznych, prezentacyjnych – pozwalających na zoptymalizowanie pracy badawczej nie tylko w czasach utrudnień związanych z pandemią, ale również ważnych we współczesnej „praktyce” badawczej
    • Pozyskanie praktycznej wiedzy dotyczącej wykorzystywania omawianych metod w oparciu o realne przykłady
    • Poszerzenie wiedzy dotyczącej aktualnych trendów i zjawisk społecznych, które mają wpływ na sposób realizacji badań oraz uzyskiwane wyniki
    • Możliwość omówienia własnych projektów i problematycznych obszarów z grupą i ekspertami.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    metodologie badawcze, techniki, narzędzia online, współczesne platformy badawcze, wnioskowanie, moderowanie online, tracking, RODO, rekrutacja, cyfrowe wykluczenie, agile, trendy, technologia, VUCA.

    Forma szkolenia:

    Online, w formie 3 półdniowych sesji, seminaryjno-warsztatowa. Będziemy dzielić się własną, usystematyzowaną wiedzą, opowiadać o naszych doświadczeniach (case studies), przepracowywać problemy i zagadnienia, które wniosą uczestnicy. Przewidujemy również 2 większe ćwiczenia.

    Stopień zaawansowania:

    Co  najmniej podstawowa wiedza i kontakt z badaniami – jakościowymi i/lub ilościowymi.

    pdf
    vuca 7
    mazerant l
    Anna
    Mazerant
    T-Mobile

    termin: 17, 18 i 19 listopada 2021 r.
    czas trwania: w sumie 12 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-13.00 przez 3 dni
    miejsce: ONLINE: ZOOM
    Uwaga! Ze względu na panującą pandemię organizator szkolenia zastrzega sobie prawo zmiany miejsca, terminu oraz formuły (stacjonarna/ online) szkolenia. O wszelkich ewentualnych zmianach uczestnicy szkolenia będą informowani na bieżąco.
    w cenie: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny
    najlepsza cena: do dnia:
    899 zł 27.X
    regularna cena:
    999 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    ai head
    AI w praktyce badacza: odkrywaj możliwości, optymalizuj procesy.
    26 i 27 marca 2024 r.
    Trener:

    Adam Polasz (Delikatesy Badawcze)

    Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się, jak technologia sztucznej inteligencji może zmienić świat badań rynkowych? Dołącz do naszego szkolenia i odkryj najnowsze narzędzia i rozwiązania, które przyspieszą i usprawnią Twoje badania, pomogą stworzyć lepsze stimuli i ułatwią pracę nad raportem. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym badaczem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę w tej dziedzinie, czy pracujesz w agencji badawczej czy po stronie klienta, nasze szkolenie dostarczy Ci praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwolą Ci wykorzystać pełen potencjał AI i zdobyć kompetencje przyszłości.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Wprowadzenie do Sztucznej Inteligencji (AI) w badaniach rynkowych.
      1. Definicja i rodzaje AI
      2. Najważniejsze pojęcia z obszaru AI
    2. Przegląd narzędzi AI z różnych kategorii: generatorów tekstu, generatorów obrazu, narzędzi do transkrypcji, obróbki audio, video, tworzenia prezentacji i innych.
    3. Jak w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez narzędzia AI?
      1. Podstawowe prompty
      2. Rola dodatkowego kontekstu
      3. Formułowanie zaawansowanych promptów
      4. Doskonalenie promptów użytkownika z pomocą narzędzia
      5. Wtyczki zwiększające funkcjonalność narzędzi
    4. Możliwości zastosowania narzędzi AI na różnych etapach procesu badawczego:
      1. Planowanie i przygotowywanie badań
      2. Realizacja badań
      3. Analiza wyników
      4. Raport i prezentacja
    5. Ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem różnych narzędzi.
    6. Porównanie mocnych i słabych stron poszczególnych narzędzi.
    7. Etyka i odpowiedzialność w użyciu AI w pracy badacza.
      1. Omówienie kwestii prawnych i etycznych związanych z użyciem AI
      2. Dyskusja: granice etyczne użycia AI w badaniach rynkowych

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do badaczy rynku, zarówno pracujących po stronie agencji badawczych jak i pracowników działów badań, odpowiedzialnych za nadzór nad badaniami bądź wykonujących samodzielne projekty badawcze. Treści przekazywane na szkoleniu będą użyteczne zarówno dla badaczy jakościowych jak i ilościowych – z zastrzeżeniem, że szkolenie nie obejmuje zastosowania AI w ilościowej analizie danych.

    Korzyści dla uczestników:

    Uczestnicy szkolenia:
    1. Poznają konkretne narzędzia AI, jakie można wykorzystać w badaniach marketingowych.
    2. Poznają możliwości wykorzystania AI w badaniach marketingowych na różnych jego etapach.
    3. Wypróbują wybrane narzędzia AI w praktyce.
    4. Zdobędą praktyczne umiejętności obsługi narzędzi AI, które będą mogli wykorzystać w swojej pracy zawodowej.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    AI, GPT, LLM, generatory treści, generatory obrazów, uczenie maszynowe, automatyzacja zadań, prompt engineering.

    Forma szkolenia:

    Szkolenie poprowadzone będzie w formie stacjonarnej i będzie miało charakter warsztatu - przekazywana wiedza będzie od razu utrwalana poprzez liczne ćwiczenia. Uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego sprawdzenia możliwości omawianych narzędzi AI i oceny, które z nich najlepiej odpowiadają ich preferencjom i potrzebom.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie kierowane jest do osób, które nie mają jeszcze doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi AI bądź mają je w ograniczonym zakresie. Szkolenie wymaga podstawowej wiedzy z zakresu badań marketingowych.

    pdf

    ai kaf
    polasz 2023a
    Adam
    Polasz
    Delikatesy Badawcze
    termin: 26 i 27 marca 2024 r.

    czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    1899 zł 8.III
    regularna cena:
    2199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    tldr h5
    TL;DR… Prezentacja wyników i wizualizacja danych AD 2024. Oczekiwania, standardy, narzędzia
    23 i 24 maja 2024 r.
    trener:
    Adam Polasz (Delikatesy Badawcze)

    Liczby nie mówią same za siebie. Ale też nikt nie ma czasu czytać czy słuchać długich opracowań, zwłaszcza podczas spotkań odbywających się zdalnie, kiedy liczne dystraktory utrudniają odbiór prezentacji.

    Dlatego, żeby skutecznie przekazać odbiorcom wyniki badań czy analiz, bardziej niż kiedyś potrzebna jest atrakcyjna forma i angażujący sposób komunikacji. 


    Celem szkolenia jest zapoznanie Uczestników z zabiegami i technikami, które poprawiają atrakcyjność prezentacji, usprawniają proces przekazywania informacji i zwiększają perswazyjność przekazu. Uczestnicy poznają najczęściej popełniane błędy i dobre praktyki, inspirujące przykłady wizualizacji i najnowsze narzędzia do ich tworzenia.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Perspektywa i oczekiwania odbiorcy.
    2. Narracja opowieści – pomysł, konstrukcja i wykonanie.
    3. Doskonała prezentacja danych – złote zasady i dobre praktyki.
    4. Mniej znaczy więcej – odchudzanie slajdów z korzyścią dla przekazu.
    5. Praktyczne tips & tricks.
    6. Narzędzia do wizualizacji (w tym AI).
    7. Nie tylko Power Point. Inne sposoby prezentowania.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie kierowane jest zarówno do badaczy jak i marketerów – wszystkich, którzy posługują się w swojej pracy prezentacjami i raportami; do wszystkich, którzy chcą prezentować prościej, ciekawiej i nowocześniej.

    Korzyści dla uczestników:

    Uczestnicy dzięki pracy na realnych przykładach i wykonywanym ćwiczeniom będą mieli możliwość udoskonalenia swojego warsztatu i opanowania umiejętności poprawiających jakość tworzonych wizualizacji. Poznają użyteczne narzędzia, nieszablonowe sposoby wizualizacji danych i praktyczne wskazówki usprawniające pracę.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Prezentacja wyników, raportowanie, narracja, komunikacja wyników, wizualizacja danych.

    Forma szkolenia:

    Online. Szkolenie będzie miało charakter warsztatu - przekazywana wiedza będzie od razu testowana w praktyce. Będą ćwiczenia z Powerpointem i innymi narzędziami do wizualizacji danych.

    Stopień zaawansowania:

    Doświadczenie uczestników nie ma znaczenia - niedoświadczonym przyda się wyrobienie dobrych nawyków, doświadczonym - wytrącenie z rutyny.

    pdf
    tldr k3
    polasz
    Adam
    Polasz
    Delikatesy Badawcze

    termin: 23 i 24 maja 2024 r.
    czas trwania: 8 godz. szkoleniowych w godz. 9.00-13.00 w oba dni
    miejsce: ONLINE (Zoom)

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny
    najlepsza cena: do dnia:
    899 zł 30.IV
    regularna cena:
    999 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    Biznes Online dla Badacza (i Marketera)
    17 i 18 czerwca 2021 r.
    trenerka:
    Krystyna Jarek (Booster of Innovation DESIGN & TECH)

    Wykorzystaj Growth Hacking do budowania biznesu online, zdobywaj klientów, buduj wizerunek i skaluj swoje usługi. W biznesie online nie wystarczy założyć stronę internetową, być obecnym w mediach społecznościowych i regularnie publikować. Tak robią wszyscy. Jednak tylko nielicznym udaje się przebić przez szum. Wykorzystaj metody Growth Hacking do budowania biznesu online – skorzystaj z metod wykorzystywanych przez startup’y do rozwoju biznesu.


    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Strategia biznesu, czyli określ fundamenty działania w online. Znajdź swoją niszę i sprawdź ją poprzez digitalowe eksperymenty.
    2. Strategia marki, czyli zdefiniuj swoją grupę odbiorców i sposób komunikacji. Naucz się samodzielnie tworzyć identyfikację wizualną swojej marki, wybierz czcionki i kolory, aby zachować spójność komunikacji.
    3. Strategia produktów, czyli skaluj siebie z wykorzystaniem różnych formatów e-produktów i strategii cenowych w online. Wykorzystaj zalety digtialu i zarabiaj na swojej wiedzy.
    4. Strategia treści, czyli konsekwentnie buduj rozgłos wokół swojej idei i przyciągaj do siebie właściwe osoby. Wykorzystuj sprawdzony mechanizm wzmacniania wyników SEO, dzięki świadomym i celowym krokom.
    5. Strategia promocji, czyli ułatw klientom, aby do Ciebie trafili😊. Nie wystarczy być w online, trzeba budować wirtualne drogowskazy, które będą naprowadzać na Ciebie i Twoją ofertę.
    6. Procesy, automatyzacja i systemy, czyli ułatw sobie pracę w digital i miej czas na budowanie relacji z klientami, a przede wszystkim na pracę kreatywną.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:
    • jesteś freelancerem i chcesz docierać do właściwych klientów ze swoją ofertą.
    • masz już pierwsze produkty, ale sprzedaż nie jest taka, jakiej byś oczekiwał.
    • chcesz zarabiać na swojej wiedzy i potrzebujesz zbudować fundament swojego biznesu w internecie, aby zacząć sprzedawać produkty i usługi.
    • myślisz o budowaniu wizerunku marki osobistej, która będzie w przyszłości okazją do rozwoju biznesu i nie wiesz jak zabrać się do działania.

    Korzyści dla uczestników:

    • Poznasz specyfikę budowania biznesu i marki online dla małej firmy / marki osobistej. Tworzenie biznesu online dla takiej marki rządzi się innymi prawami niż praca w marketingu przez duże M (pracowałam w marketingu Kompanii Piwowarskiej, potem w ING Bank Śląski – więc praktycznie przechodziłam tę zmianę).
    • Nauczysz się jak hackować system, czyli poznasz metody Growth Hacking, które stosują startupy do rozwoju biznesu w początkowych etapach, czyli w momencie testowania pomysłów na biznes, poszukiwania klientów (przy brakujących budżetach i rękach do pracy).
    • Otrzymasz praktyczne wskazówki, metody i narzędzia, aby od razu wprowadzać w życie pomysły i budować biznes online / swoją markę online.
    • Dowiesz się jak działać w internetach nie będąc programistą oraz bez konieczności zatrudniania ludzi od IT. Poznasz zestaw narzędzi digital, które umożliwiają prowadzenie biznesu w pojedynkę (tzw solo-prenuer).
    Uwaga! Szkolenie nie jest dla Tych, którzy wolą zlecić założenie strony www komuś od IT lub myślą, że identyfikację marki może przygotować tylko agencja kreatywna.

    Szkolenie jest dla tych, którzy są:
    • gotowi do intensywnej pracy;
    • chętnie przełamują swoje ograniczenia;
    • nie marudzą, że się nie da.
    Jednym zdaniem: wiedzą, że innowacja to trudna robota i się jej nie boją!

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Biznes online, marka online, marka osobista, strategia biznesu, strategia gamy e-produktów, strategia treści, promocja digital, automatyzacja, Growth hacking

    Forma szkolenia:

    Szkolenie 2 x 4 godziny prowadzone zdalnie (Teams). 6 modułów (opisane w szczegółach programu). Każdy moduł jest praktycznie omawiany i jest zakończony kompaktowym warsztatem i zadaniami dla uczestników.

    Stopień zaawansowania:

    - Odwaga w korzystaniu z narzędzi digital i chęć uczenia się nowych
    - Umiejętność radzenia sobie z problemami i poszukiwanie rozwiązań
    - Dobrze, jeśli uczestnicy będą pracować nad swoim pomysłem, aby móc efektywnie wykorzystać mini warsztaty w trakcie szkolenia i pracować nad swoim tematem.


    pdf
    biznes2
    jarek l
    Krystyna
    Jarek
    Booster of Innovation DESIGN & TECH
    termin: 17 i 18 czerwca 2021 r.
    czas trwania: 2 dni w godz. 9.00-13.00
    miejsce: ONLINE (Teams)

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny
    najlepsza cena: do dnia:
    699 zł 27.V
    regularna cena:
    749 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    badania satysfakcji
    Badania satysfakcji na żywo
    – Jak prowadzić, wyciągać (właściwe) wnioski i budować działania podnoszące zaangażowanie i lojalność klientów.
    23 września 2021 r.
    trenerzy:
    Arkadiusz Wódkowski (ABM Agencja Badań Marketingowych)
    i Grzegorz Kosiński (Netguru)

    Badania satysfakcji to jedno z kluczowych narzędzi do zarządzania kondycją firmy. Pomagają podjąć działania naprawcze, zanim konsumenci zrezygnują z naszych usług. 
    Celem szkolenia jest przedstawienie najlepszych praktyk prowadzenia badań satysfakcji, aby na podstawie ich wyników tworzyć działania skutecznie podnoszące wartość firmy.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Optymalny proces badań satysfakcji klientów
    2. Przegląd kluczowych metod badania satysfakcji (NPS, FCR, CES, CSI)
    3. Praktyczne zalecenia przy pomiarach satysfakcji i jakości
    4. Pomiary i metody związane z satysfakcją (Design Thinking, Social Listening, Analiza sentymentu)
    5. Tworzenie planu działań na podstawie wyników badań
    6. Przyszłość badań satysfakcji

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    • Product Managerowie
    • Product Ownerzy
    • Project Managerowie
    • Badacze
    • Specjaliści ds. wsparcia sprzedaży
    • Specjaliści ds. rozwoju produktów
    • Specjaliści ds. Customer experience

    Korzyści dla uczestników:

    Podczas szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności:
    • Projektowania badań satysfakcji
    • Dostosowania metody badania do celu organizacji
    • Monitorowania wskaźników satysfakcji
    • Analizy wyników badań
    • Tworzenia działań naprawczych

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Customer experience, badania satysfakcji, NPS, FCR, Design thinking, CES, CSI, Customer journey, Tajemniczy Klient, CIT, Social Listening

    Forma szkolenia:

    8 godzin zajęć stacjonarnych:
    • Część wykładowa 30%
    • Ćwiczenia praktyczne: 30%
    • Analiza case study: 40%

    Stopień zaawansowania:

    Uczestnicy powinni posiadać podstawową wiedzę o badaniach jakościowych i ilościowych.


    pdf
    badania satysfakcji
    wodkowski l
    Arkadiusz
    Wódkowski
    ABM Agencja Badań Marketingowych
    badania satysfakcji
    kosinski l
    Grzegorz
    Kosiński
    Netguru
    termin: 23 września 2021 r.
    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9-16.30
    miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
    Uwaga! Ze względu na panującą pandemię organizator szkolenia zastrzega sobie prawo zmiany miejsca, terminu oraz formuły (stacjonarna/ online) szkolenia. O wszelkich ewentualnych zmianach uczestnicy szkolenia będą informowani na bieżąco.

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, lunch, przerwa kawowa
    najlepsza cena: do dnia:
    899 zł 2.IX
    regularna cena:
    999 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    szk mod heade8d
    Jak być (dobrym) moderatorem badań jakościowych?
    O rzemiośle i sztuce moderowania on/offline
    20 i 21 stycznia 2022 r.
    trenerki:
    Patrycja Szymańska (Ipsos)
    i Katarzyna Lusińska (Ipsos)

    „Moderowanie, co w tym trudnego? Każdy przecież potrafi zadawać pytania”. Jeśli słyszeliście kiedyś taką wypowiedź i zastanawialiście się, czy jest w tym jakaś mądrość, czy jest to strasznie powierzchowna głupota/ prawda, to nasze szkolenie jest dla Was 😊

    Naszym zdaniem moderowanie to nie zadawanie pytań, a raczej umiejętność prowadzenia rozmowy - często na temat, na który ludzie wcale nie mają ochoty rozmawiać. Przy użyciu technik, których w przeciętnej rozmowie ludzie nie używają. Rozmowy, która powinna być lekką konwersacją, która nie męczy ani osoby prowadzącej, ani respondentów, ani obserwatorów - klientów. A co najważniejsze - rozmowa ta powinna prowadzić do odpowiedzi na bardzo konkretne pytania badawcze i biznesowe.

    Praktycznie każdy może zostać moderatorem-rzemieślnikiem. Oczywiście wymaga to szkolenia w używaniu konkretnych technik i sposobów stymulowania aktywności respondentów. Oraz pokornego przyjmowania feedbacku od obserwatorów… ale da się to wyćwiczyć. Niewielu jednak potrafi nauczyć się moderować z lekkością, dzięki której osiąganie celów badawczych wygląda jak dobra rozrywka i przyjemnie spędzony czas. Tu zaczyna się sztuka.

    Przed moderatorem stoi wiele zadań, często ze sobą pozornie sprzecznych. Bo jak doprowadzić do odpowiedzi na pytania badawcze i biznesowe, ale nie zanudzić i nie zamęczyć ludzi? Dowiedzieć się wszystkiego, nawet tego czego ludzie nie są świadomi, i nie zadręczyć ich przesłuchiwaniem? Prowadzić rozmowę zgodnie z ustalonym scenariuszem, ale jednocześnie swobodnie podążać za tokiem wypowiedzi respondentów? Prowadzić dynamiczną dyskusję grupową, ale uwzględnić perspektywę pojedynczego uczestnika? Być zaangażowanym i motywować ludzi do dzielenia się swoimi odczuciami i opiniami, a jednocześnie nie ujawniać swoich przekonań i odczuć? Jak sprawić, żeby obcy sobie ludzie otworzyli się przed sobą i dzielili się prawdą o sobie? I w końcu: jak słyszeć jedno, z obserwacji i czytania między wierszami wyczytać kolejne, a potem wszystko przeanalizować i podsumować w formie wniosków i rekomendacji?

    „Fajnie, dowiedziałam się tego, czego potrzebowałam i się nie nudziłem”, „lubię słuchać i patrzeć jak moderujesz”, „Jak to robisz, że ludzie mówią Ci takie rzeczy 😊”, „Nie spodziewałem się, że się tyle od nich dowiemy” … Jeśli do tej pory nie słyszeliście od obserwatorów Waszego moderowania takich feedbacków, a chcielibyście, to koniecznie się zapiszcie na nasze szkolenie. Zapraszamy!


    Szczegółowy zakres szkolenia podstawowego:

    1. Miejsce i rola moderowania w procesie badawczym, czyli wpływ pracy moderatora na wynik badania
    2. Moderator: dobry, zły i brzydki, czyli cechy dobrego moderatora i style moderowania
    3. Złote zasady struktury dyskusji, czyli jak budować scenariusz rozmowy i jak z niego potem korzystać
    4. Warsztat moderatorski: co ważnego jest we wstępie i rozgrzewce, jak podawać instrukcje, jak prowadzić techniki projekcyjne, czyli podstawy warsztatu rzemieślnika
    5. Moderowanie wywiadów indywidualnych vs grupowych, twarzą w twarz vs online, w domu respondenta vs w fokusowni
    6. Wyzwania moderatora, czyli jak radzić sobie z respondentami i klientami 😊 liderem, leniwcem, uzależnionym od smartfona, nadaktywnym, wesołkiem i podrywaczem

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które stawiają pierwsze kroki jako moderatorki i moderatorzy lub którzy chcieliby uporządkować swoją wiedzę teoretyczną oraz poćwiczyć pod okiem doświadczonych badaczek i moderatorek.
    Serdecznie zapraszamy: 
    - początkujących badaczy jakościowych,
    - osoby pracujące po stronie klienta, które samodzielnie prowadzą wywiady w ramach badań DIY,
    - osoby pracujące w procesach, gdzie etap empatyzacji (czyli obserwacji, słuchania i zadawania pytań) jest kluczowy, czyli  UX i Design Thinking.

    Korzyści dla uczestników:

    Po szkoleniu uczestnik będzie:

    - wiedział czym jest prawidłowa moderacja i jak odróżnić dobrego moderatora od takiego, który musi się jeszcze podszkolić
    - czuł nad czym sam powinien pracować dalej
    - potrafił zaplanować i poprowadzić rozmowę tak, aby dowiedzieć się wszystkiego czego potrzeba
    - umiał zastosować podstawowe zasady moderowania w praktyce, znał narzędzia rzemieślnika  

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    #dobry moderator, #nie każdego da się tak samo dobrze słuchać i obserwować, #jak rozmawiać, żeby ludzie mówili, #jak odpowiadać na cele badawcze i biznesowe #sensowneGadanie #knowledgeBUTfun

    Forma szkolenia:

    Szkolenie online, w formie wykładu (ok 30%), pracy w grupach i ćwiczeń praktycznych (ok. 70%).

    Zakłada aktywne uczestnictwo tj. moderowanie fragmentów spotkań przez uczestników w trakcie szkolenia (oraz poddawanie się feedbackowi grupy i prowadzących)

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie z podstawowych umiejętności dla początkujących lub średniozaawansowanych w rzemiośle i sztuce moderowania.

    MODUŁ ROZSZERZONY DLA CHĘTNYCH: TOTALNA PRAKTYKA*

    Indywidualny feedback na moderowanie wywiadu grupowego lub indywidualnego po zakończonym podstawowym szkoleniu; czyli co robię dobrze, a nad czym warto jeszcze popracować.

    Jedna z nas obejrzy 2h prowadzonego przez Ciebie spotkania grupowego lub indywidualnego, a potem przekaże Ci ustnie feedback - analizę Twoich umiejętności i zachowań moderatorskich.

    Do zadań uczestnika należy: zorganizowanie wywiadu, zaproszenie respondentów, ich wynagrodzenie, napisanie scenariusza wywiadu oraz moderacja.

    Do zadań feedbackującego należy: obejrzenie wywiadu, udzielenie ustnego feedbacku na temat mocnych stron moderatora i elementów moderowania do optymalizacji i dalszej pracy wraz z konkretnymi przykładami pochodzącymi z obserwowanego wywiadu.

    *Moduł dostępny tylko w pakiecie ze szkoleniem podstawowym
    pdf

    szk mod kafelek
    szymanska l
    Patrycja
    Szymańska
    Ipsos
    szk mod kafelek
    lusinska l
    Katarzyna
    Lusińska
    Ipsos
    termin: 20 i 21 stycznia 2022 r.
    czas trwania: 2 dni w godz. 9.00-13.00 + moduł dodatkowy 3h
    miejsce: ONLINE

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny
    najlepsza cena: do dnia:
    699/1199 zł 31.XII
    regularna cena:
    749/1249 zł
    ceny netto format podstawowy/ z modułem rozszerzonym

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    service design3
    Kiedy badacz potrzebuje service designu?
    23 i 24 marca 2023 r.
    trenerka:
    Magdalena Urban (Research Breath / Santander Bank Polska)


    Macie czasem takie poczucie, że wyniki badań lądują w szufladzie? A jeśli nie w szufladzie, to w poczekalni na lepszy moment wdrożenia rekomendacji?
    Jeśli tak, to poznajcie service design, czyli projektowanie usług. To proces polegający na zaprojektowaniu rozwiązania dedykowanego określonej grupie docelowej, w oparciu o badania. Jeśli nie chcecie kończyć swojej badawczej przygody na rekomendacjach, ale na ich realnym wdrożeniu w życie, dołączcie do szkolenia!

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Wprowadzenie do service designu
    2. Etap 0: przygotowanie procesu
    3. Etap 1: discover (odkrywamy)
    4. Etap 2: define (definiujemy)
    5. Etap 3: develop (prototypujemy i testujemy rozwiązania)
    6. Etap 4: deliver (wdrażamy)
    7. Etap 5: evaluation (ewaluujemy)
    Części teoretyczne: 1 i 7
    Części praktyczne: 2-6

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie skierowane jest do badaczy, którzy chcą dowiedzieć się czym jest projektowanie usług i przejść ten proces w warunkach szkoleniowych na własnej skórze.
    Bez względu na to, jaką tematyką zajmujesz się na co dzień: czy są to badania klientów, użytkowników, badania społeczne czy marketing, szkolenie pomoże Ci przekuć wyniki badań w działania.

    Korzyści dla uczestników:

    Zdobycie podstawowej wiedzy o service design, w tym:
    • Jak planować proces projektowy?
    • Jak wykorzystać badania w procesie projektowym?
    • Jak stworzyć personę?
    • Jak zidentyfikować kluczowe wartości?
    • Jak dobrze określić wyzwanie projektowe?
    • Jak stworzyć prototyp rozwiązania?
    • Jak monitorować efekty prac?
    • Kiedy wystarczy badanie, a kiedy potrzebny jest proces projektowy?
    Zdobycie wiedzy o roli badacza w procesie projektowym
    • Kiedy service design potrzebuje badacza?
    • Kiedy badacz potrzebuje service designu?
    Inspiracja do dalszego rozwoju zawodowego

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    service design, double diamond, eksploracja, definiowanie problemu, persona, identyfikacja kluczowych wartości, wyzwanie projektowe, prototyp, testowanie, badania, rola badacza w procesie projektowym, projektowanie usług, monitoring, wskaźniki, ewaluacja

    Forma szkolenia:

    Szkolenie w formie warsztatu, z krótkim wstępem teoretycznym. Szkolenie będzie intensywne – warto dobrze się wyspać i zjeść solidne śniadanie.

    Stopień zaawansowania:

    Podstawowy – na szkoleniu przejdziemy przez wszystkie etapy procesu jako wprowadzenie do tematyki projektowania usług.

    pdf

    service design
    urban l
    Magdalena
    Urban
    Research Breath /
    Santander Bank Polska
    termin: 23 i 24 marca 2023 r.
    czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30 w oba dni
    miejsce: ONLINE

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały i certyfikat w formacie elektronicznym
    najlepsza cena: do dnia:
    1399 zł 2.III
    regularna cena:
    1699 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    scena
    Powrót na scenę. Szkolenie z prezentacji F2F
    23 i 28 czerwca 2022 r.
    trenerzy:
    dr hab. Jacek Wasilewski (Narrative Impact, Wydział Dziennikarstwa UW)
    dr Michał Lutostański (Kantar, SGH)

    Po okresie pandemii zapraszamy na szkolenie F2F z prezentacji na żywo! Wracamy na spotkania twarzą w twarz, wracamy na sceny konferencji, odchodzimy od monitorów. Szkolenie ma przypomnieć, odświeżyć i umożliwić przećwiczenie swoich możliwości na realnej scenie! Ale też pokazać, jakie mamy możliwości w żywym kontakcie i jak twórczo go wykorzystać dla przyjemności własnej i odbiorców.


    Szczegółowy zakres szkolenia:

    DZIEŃ PIERWSZY, 23 czerwca:
    • Część praktyczna - prezentowanie własnego wystąpienia
    • Feedback
    • Część teoretyczna - jak opowiedzieć ciekawą historię. Od czego zacząć ulepszanie?
    PRZERWA kilkudniowa na przepracowanie prezentacji.

    DZIEŃ DRUGI (w sali konferencyjnej / kinowej), 28 czerwca:
    • Część praktyczna - prezentacje na realnej scenie
    • Feedback
    • Jakie swoje mocne strony uczestnicy mogą wykorzystać?

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Kiedyś powiedzielibyśmy, że dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności sceniczne i wejść na wyższy poziom. Teraz dodamy jednak do tego - również dla osób, które te umiejętności miały, ale zakurzyły się one przez okres pandemii. I dla tych, które chcą poszerzyć swój arsenał prezentacyjny w kontakcie z publicznością i pomóc jej w docenieniu wyników.

    Korzyści dla uczestników:

    Obycie ze sceną, przypomnienie sobie jak to jest występować na żywo, otrzymanie indywidualnego feedbacku i rad na przyszłość na co położyć nacisk, uzyskanie praktycznych i teoretycznych porad.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Sztuka prezentacji, prezentacja wyników badań, wystąpienia publiczne, konferencje, storytelling, kierowanie uwagą.

    Forma szkolenia:

    Założenie jest następujące: uczestnicy przygotowują - na podstawie przygotowanych przez prowadzących danych - krótkie wystąpienie. Prezentują je następnie w trakcie szkolenia. Otrzymują feedback, a następnie teoretyczną porcję wiedzy do dodatkowego wykorzystania, w zależności od umiejętności. Na tej podstawie przepracowują opowieść i na kolejnym spotkaniu w sali ze sceną prezentują przepracowany materiał. Dzięki temu mogą zapoznać się ze sceną, publiką, mikrofonem. Na końcu otrzymują finalny feedback i wskazówki nad czym pracować.

    Stopień zaawansowania:

    Średniozaawansowany: uczestnik występował na scenie czy przed publicznością, wie jakie elementy są ważne podczas prezentacji. Zna podstawowe zasady czy potencjalne błedy podczas prezentacji.

    pdf
    k scena
    wasilewski
    dr hab. Jacek
    Wasilewski
    Narrative Impact,
    Wydział Dziennikarstwa UW


    k scena
    lutostanski
    dr Michał
    Lutostański
    Kantar, SGH

    termin: 23 i 28 czerwca 2022 r.
    czas trwania: 16 godz. szkoleniowych w godz. 9.00-16.30 w oba dni
    miejsce:
    Dzień pierwszy, 23 czerwca: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
    Dzień drugi, 28 czerwca: sala kinowa MBdDiM, ul. Tyniecka 40a, Warszawa
    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    1 899 zł 2.VI
    regularna cena:
    2 199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    statystyka h
    Statystyka dla marketerów
    19 maja 2023 r.
    trener:
    Paweł Wójcik (Wydział Zarządzania UW)


    W czasach „BIG DATA” umiejętność wyciągania wniosków ze zgromadzonych danych oraz formułowania rekomendacji marketingowych w oparciu wyniki analiz statystycznych jest kluczowa dla każdego marketera. W zdobyciu tych umiejętności pomoże zrozumienie podstawowych pojęć stosowanych w statystyce oraz poznanie głównych narzędzi analitycznych.
    W czasie szkolenia opowiem o tym:
    - na czym polega istota/filozofia statystyki, jakie założenia znajdują się u jej podstaw
    - jakie są najważniejsze narzędzia statystyczne wykorzystywane w analizach danych marketingowych
    - jak interpretować wyniki analiz  statystycznych

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Próba, populacja i wnioskowanie statystyczne.
    2. Kiedy jakiś wynik analiz ma znaczenie – co to jest istotność statystyczna i dlaczego jest taka ważna.
    3. Analiza wariancji czyli eksperymenty i testy A/B.
    4. Poszukiwanie związków/zależności pomiędzy różnymi działaniami marketingowymi – korelacja, regresja i ekonometria.
    5. „Od segmentacji do personalizacji” – co to jest klasteryzacja i najważniejsze zasady budowy typowych modeli predykcyjnych.
    6. Sieci neuronowe w statystyce – co z obszaru AI może być użyteczne w statystyce dla marketerów.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie jest skierowane do osób, które:
    - chciałyby zrozumieć na czym polegają analizy statystyczne realizowane na potrzeby działów marketingu bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane wzory i wyliczenia
    - w swojej pracy podejmują decyzje dotyczące działań marketingowych na podstawie wyników (różnych) analiz statystycznych.

    Korzyści dla uczestników:

    1. Uzyskanie swobody w rozumieniu i odbiorze raportów / wyników analiz statystycznych.
    2. Zrozumienie na czym polega wnioskowanie statystyczne bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane wzory matematyczne.
    3. Odkrycie, że wiedza ze statystyki potrzebna marketerowi do podejmowania decyzji w większości przypadków nie jest skomplikowana.
    4. Odczucie pewności siebie, kiedy uczestniczymy w prezentacji wyników analiz statystycznych.
    5. Umiejętność zadawania sensownych pytań analitykowi danych statystycznych na potrzeby marketingu.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    statystyka, dobór próby, wnioskowanie statystyczne, istotność statystyczna, analiza wariancji, korelacja, regresja, ekonometria, testy A/B, prognozowanie, segmentacja, analiza skupień

    Forma szkolenia:

    Szkolenie będzie obejmowało część wykładową i ćwiczeniową w proporcjach 75/25. W trakcie części ćwiczeniowej uczestnicy będą proszeni o zinterpretowanie wyników analiz statystycznych prowadzonych na potrzeby działu marketingu.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie podstawowe. Do uczestnictwa w szkoleniu nie jest potrzebna wcześniej nabyta wiedza statystyczna, a jedynie chęć zrozumienia „o co chodzi” w statystyce i jakie wnioski można wyciągnąć na podstawie analiz statystycznych.

    pdf

    statystyka k
    wojcik
    Paweł
    Wójcik
    Wydział Zarządzania UW
    termin: 19 maja 2023 r.
    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 28.IV
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    czy mleko h1
    Czy mleko sojowe motywuje?
    Jak badać pracowników i prowadzić komunikację wewnętrzną
    17 listopada 2023 r. 
    trenerzy:

    Przemysław Huk (K+Research by Insight Lab)
    Michał Matusiewicz (K+PR)

    Zjawiska nawiedzające naszą codzienność wpływają coraz mocniej na nasze życie, również na aspekt pracy. Czasy niepewności zwiększają dynamikę zmian w mentalności i nastawieniu pracowników, a także to jak kreują się ich potrzeby względem miejsca i warunków pracy.
    To czy zdobywamy wiedzę o pracownikach w sposób systematyczny i odpowiedni – dobrze dostosowując metody do pytań wydaje się obecnie kluczowe. Niemniej istotne jest przełożenie zebranej wiedzy na rzeczywiste działania, które biorą pod uwagę specyfikę pracodawcy i dają wymierne korzyści dla pracowników.
    Szkolenie ma na celu usystematyzowanie wiedzy o badaniach pracowników, ma pozwolić na bezproblemowe poruszanie się w tematach założeń, metodologii, tworzenia narzędzi i raportów badawczych.
    Dowiesz się jak skutecznie budować strategię badań pracowników w organizacji, jak realizować projekty i finalnie jak wyciągać wartościowe insighty, a wyniki badań komunikować z pracownikami.
    Stabilizacja to aktualnie cel wielu firm, dotyczy ona każdego z obszarów funkcjonowania organizacji, dowiedz się jak wspomagać rozwój badaniami pracowników i jak komunikować się z nimi w sposób najbardziej efektywny.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Badania, a cykl życia pracownika. Jakie dane zbierać? Kiedy prowadzić projekty?
    2. Mam problem, potrzebuje wiedzy, jakie podejście badawcze powinnam/powinienem zastosować?
    3. Jak odpowiednio zadać pytania i tworzyć efektywne narzędzia badawcze?
    4. Uwaga realizuję badanie! – Czym wspomagać badanie od strony komunikacji?
    5. Rola czasu w projekcie – kiedy być zadowolonym z response rate?
    6. Mam wyniki badań…ale co mam teraz z nimi zrobić? Jak tworzyć raporty i mówić o wynikach.
    7. Przekładanie wyników badań na realne działania komunikacyjne/EB/strategiczne – gdzie w czasach niepewności możemy skorzystać z wiedzy uzyskanej od pracowników?

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    1. Przedstawicieli działów HR/PR/Komunikacji wewnętrznej oraz osób, które na co dzień odpowiadają w firmie za zarządzanie zasobami ludzkimi.
    2. Osób, które uczestniczą w prowadzeniu badań pracowników i tworzą projekty z obszaru komunikacji wewnętrznej.
    3. Właścicieli firm.

    Korzyści dla uczestników:

    1. Wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z obecną sytuacją rynkową dotyczącą procesów badawczych w firmach oraz komunikacji wewnętrznej.
    2. Zapoznanie z metodami badawczymi, które służą poznawaniu i słuchaniu pracownika w całym cyklu życia pracownika.
    3. Praktyczna wiedza jak tworzyć efektywne narzędzia badawcze.
    4. Praktyczne zastosowanie wiedzy o pracownikach w komunikacji wewnętrznej.
    5. Zapoznanie z dobrymi praktykami w prowadzeniu komunikacji wewnętrznej.
    6. Poznanie case study – inspiracja do własnych działań.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Badania pracownicze, HR, badania pulsowe, komunikacja wewnętrzna, cykl życia pracownika

    Forma szkolenia:

    Całość szkolenia prowadzona jest w formie dyskusji i wymiany wiedzy. W ciągu szkolenia omawiamy liczne case study, oceniamy je i modyfikujemy. Części wykładowe są przeplatane z ćwiczeniami i praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy.

    Stopień zaawansowania:

    Wymagana jest jedynie bazowa wiedza na temat prowadzenia badań pracowników, komunikacji wewnętrznej.

    pdf

    czy mleko k
    huk p
    Przemysław
    Huk
    K+Research by Insight Lab
    czy mleko k
    matusiewicz l
    Michał
    Matusiewicz
    K+PR
    termin: 17 listopada 2023 r.

    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 27.X
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    head wojcik 2023a
    Interpretacja wyników analiz statystycznych w badaniach marketingowych. Od zestawień tabelarycznych do sieci neuronowych
    9 lutego 2024 r. 
    Trener:

    Paweł Wójcik (Wydział Zarządzania UW)

    Szkolenie poświęcone jest odpowiedziom na pytania: jakie są najważniejsze metody statystyczne wykorzystywane w analizach wyników badań marketingowych? Na czym polega istota/filozofia każdej z tych metod i jak interpretować uzyskane wyniki?

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Wprowadzenie – w jakim celu prowadzi się analizy statystyczne, podział na różne kategorie metod statystycznych
    2. Omówienie celów stosowania najważniejszych metod analizy statystycznej na potrzeby marketingu:
      • analiza korespondencji i mapy korespondencji – jak inaczej przedstawić dane tabelaryczne
      • analiza wariancji czyli eksperymenty i testy A/B
      • analiza czynnikowa – redukcja nadmiaru informacji
      • analiza klasteryzacja (skupień) czyli podstawa segmentacji
      • korelacja, regresja prosta i regresja wielokrotna czyli główne elementy ekonometrii
      • modelowanie marketingowe czyli opis zależności pomiędzy różnymi wskaźnikami marketingowymi
      • analiza conjoint – próba zrozumienia składowych procesu decyzyjnego konsumenta
      • sieci neuronowe - co z obszaru AI może być użyteczne w statystyce dla marketerów
    3. Podsumowanie

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie jest skierowane do osób, które chciałyby zrozumieć na czym polegają analizy statystyczne realizowane na potrzeby marketingu bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane wzory i wyliczenia.

    Korzyści dla uczestników:

    1. Przełamanie lęków związanych z nierozumieniem wyników analiz statystycznych.
    2. Zrozumienie „jak działają” różne metody statystyczne.
    3. Umiejętność interpretacji wyników analiz statystycznych stosowanych w badaniach marketingowych.
    4. Rozwój umiejętności dobierania metod analiz statystycznych do problemów marketingowych.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Ilościowe badania marketingowe, metody analiz statystycznych, interpretacja wyników analiz statystycznych w badaniach marketingowych

    Forma szkolenia:

    Wykłady o każdej z metod analiz statystycznych (75%), dyskusja/ćwiczenia dotycząca interpretacji wyników analiz statystycznych (25%)

    Stopień zaawansowania:

    Do uczestnictwa w szkoleniu nie jest potrzebna żadna wiedza statystyczna, a jedynie chęć zrozumienia „o co chodzi”, „jaka jest istota” najważniejszych metod analiz statystycznych i jakie wnioski można wyciągnąć na podstawie ich zastosowania. Wystarczy jeśli uczestnik/czka szkolenia miał(a) lub ma kontakt z wynikami badań ilościowych.

    pdf

    k wojcik 2023
    wojcik
    Paweł
    Wójcik
    Wydział Zarządzania UW
    termin: 9 lutego 2024 r.

    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 19.I
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    wstep ux h2
    Customer Experience - od mapowania przez projektowanie do zarządzania doświadczeniami klientów
    8 marca 2024 r. 
    trener:
    Tomasz Opalski (Senior CX / UX Expert, ING Bank Śląski)

    O tym, jak istotne jest kształtowanie pozytywnych doświadczeń u klientów wiedzą już wszystkie dobrze prosperujące firmy. Aby zdobyć wysoką pozycję rynkową, wyróżnić się na tle konkurencji i zdobyć grono stałych i zadowolonych klientów, nie wystarczy już świetnej jakości produkt czy usługa, świetny marketing, konkurencyjne ceny albo unikatowy i skuteczny kanał dystrybucji. Zdecydowana większość klientów chce związać się z marką, czuć przynależność do niej i czerpać satysfakcję oraz przyjemność z kontaktów z nią. Jak spowodować, żeby mieć takich właśnie klientów i taką właśnie markę? O tym jest to szkolenie, w którym nie zabraknie teorii, najlepszych praktyk rynkowych, wspólnej dyskusji, ale tez wspólnego praktykowania na globalnie uznanych narzędziach CX.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Wprowadzenie do Customer Experience (podstawowe pojęcia, rola CX w firmie, narzędzia CX, najlepsze CX-owe praktyki rynkowe)
    2. Mapowanie, zrozumienie i pomiar doświadczeń klienta (m.in. Customer Journey Map, diagnozowanie oczekiwań i doświadczeń klientów, badania CX, Customer Voice w firmie, najlepsze praktyki rynkowe)
    3. Projektowanie doświadczeń klientów
    4. Zarządzanie i strategia CX w firmie (Customer Experience Management, jego obszary, cykl zarządzania doświadczeniami klientów, strategie CX, fazy dojrzałości CX, kluczowe warunki sukcesu i mierniki dla CX)
    5. Budowanie kultury firmy skupionej na klientach - rola pracowników w tworzeniu pozytywnych doświadczeń klientów (m.in. employee experience, employer branding i employee engagement, rynkowe przykłady modeli wspierania pracowników w budowaniu CX)

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie skierowane jest do szerokiej grupy odbiorców:
    • specjalistów i menedżerów zespołów Customer Experience (CX), którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tematyką zarządzania doświadczeniami klientów (CEM)
    • badaczy CX/UX, którzy chcą sobie poukładać/poszerzyć wiedzę z zakresu badań CX/UX, poznać najlepsze praktyki rynkowe w zakresie miar CX/UX oraz narzędzi badawczych, jak i samych badań
    • specjalistów i ekspertów obszaru UX, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę o metodach pracy i narzędziach wykorzystywanych przy projektowaniu i wdrażaniu klientocentrycznych rozwiązań w biznesie
    • projektantów UX/UI/service design, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty z zakresu CX
    • marketingowców, pracowników obsługi klienta, analityków, developerów i wszystkich tych, którzy przygotowują się do objęcia w organizacji ról związanych z CEM lub też pragną pogłębić swoją wiedzę w tym obszarze

    Korzyści dla uczestników:

    1. Zrozumienie podstawowych zagadnień obszaru CX
    2. Umiejętność samodzielnego planowania działań w obszarze CX (projektowanie, mierzenie, zarządzanie)
    3. Umiejętność świadomego doboru miar CX do monitorowana doświadczeń klientów i ulepszania ich w ramach współpracy klient – firma
    4. Umiejętność zaplanowania badań CX
    5. Umiejętność tworzenia i posługiwania się mapą podróży klienta (CJM)

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Customer Experience, User Experience, klientocentryczność, proces projektowy, Persona, mapa empatii, Customer Journey Map, Customer Experience Map, Customer Experience Management, Customer Voice, miary CX, NPS, promotorzy, neutralsi, detraktorzy, Customer Satisfaction, First Contact Resolution, Customer Effort Score, badania na etapie wdrożenia, utrzymania i rozwoju produktu, badania ilościowe, badania jakościowe, strategia Customer Experience, lojalność klienta, Employee Experience

    Forma szkolenia:

    Szkolenie w formie wykładu wsparte najlepszymi praktykami rynkowymi, różnymi formami interaktywnych, praktycznych ćwiczeń, które pozwolą lepiej przyswoić przekazywaną wiedzę.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym.

    Wymagana jest przynajmniej podstawowa wiedza / doświadczenie w pracy z klientami, czy to w obszarach sprzedaży i/lub obsługi klienta, czy to w zespołach odpowiedzialnych za zarządzanie jakością, zarządzanie procesowe etc.

    pdf

    wstep ux k2
    opalski
    Tomasz
    Opalski
    ING Bank Śląski
    termin: 8 marca 2024 r.

    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 16.II
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    co ich h1
    Co ich kręci, co ich podnieca?
    Skąd czerpać wiedzę o pracowniku – skuteczna rekrutacja i zmniejszenie poziomu rotacji w firmie
    24 listopada 2023 r. 
    Trenerzy:

    Ewa Eron (K+Research by Insight Lab)
    Sebastian Kolęda (K+PR)

    Każdy z nas jest pracownikiem. Pracujemy dla siebie, dla kogoś. W pracy spędzamy średnio 43,5 godziny tygodniowo żeby zarobić, osiągnąć zawodowy sukces, aby spełniać swoje marzenia – motywacje są różne. Ta różnorodność pokazuje jak bardzo różnią się nasze oczekiwania. Zarówno styl pracy jak i nasza codzienność może wpływać na to jakim pracownikiem jestem.

    Szkolenie ma na celu usystematyzowanie wiedzy na temat komunikacji z pracownikami, monitorowania nastrojów pracowniczych oraz tego w jaki sposób pracodawca może słuchać głosu pracowników. Dotkniemy tego jak globalne pojęcia/zjawiska, np. demotywacja, wypalenie zawodowe, kryzys i recesja dotykają obszaru pracowniczego.
    Dowiesz się jak skutecznie planować proces poznawania potrzeb pracowniczych, budować persony pracownicze i wykorzystywać wiedzę o pracownikach w procesach rekrutacyjnych oraz w budowaniu wizerunku pracodawcy.
    Wchodząc w buty osób, które pracują w działach HR, zajmują się rekrutacją, EB oraz komunikacją wewnętrzną pokażemy jak łączyć w procesie marketingu rekrutacyjnego badania i employer branding i jak to połączenie pracuje na rzecz zmniejszenia rotacji w firmie,  ustabilizowania procesów rekrutacyjnych oraz budowania wizerunku pracodawcy.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Pracownik w dzisiejszych czasach – kim jest co o nim wiemy? Jak zdobywamy tę wiedzę?
    2. Rynek pracownika, czy rynek dobrego pracodawcy? Jakie były 2-3 ostatnie lata, co przyniosła pandemia i wojna w Ukrainie, jakie zjawiska, zmiany?
    3. Co ich kręci co ich podnieca? Czyli o motywacji w pracy.
    4. Co demotywuje pracowników i prowadzi do wypalenia zawodowego?
    5. Jak prowadzić partnerski dialog z pracownikiem – narzędzie MIA oraz angażująca komunikacja wewnętrzna.
    6. Cebula ma warstwy, pracownik też ma warstwy… - tworzenie person pracowniczych oraz wykorzystanie ich w strategii budowania marki pracodawcy.
    7. Twój pracownik to Twój najlepszy ambasador. Jak włączyć zaangażowanie pracowników w budowanie marki pracodawcy? Case study.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    1. Do przedstawicieli działów HR oraz osób, które na co dzień odpowiadają za procesy rekrutacyjne w firmie.
    2. Do pracowników odpowiedzialnych w firmach za komunikację wewnętrzną oraz budowanie wizerunku pracodawcy (działania employer branding).
    3. Badaczy, którzy chcą zrozumieć, jak łączyć badania z biznesem i jaki mają wpływ na zmniejszenie rotacji w firmach.
    4. Właścicieli firm.

    Korzyści dla uczestników:

    1. Wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z obecną sytuacją rynkową dotyczącą procesów rekrutacyjnych i badawczych w firmach oraz komunikacji wewnętrznej.
    2. Praktyczna wiedza jak słuchać głosu pracownika i odpowiadać na jego potrzeby (metody, praca z wynikami i wiedzą jaką dostaniemy) oraz jak włączać zaangażowanie pracownika w budowanie wizerunku pracodawcy.
    3. Praktyczna wiedza jak wykorzystać persony pracownicze w procesach rekrutacyjnych.
    4. Praktyczne zastosowanie wiedzy o pracownikach w komunikacji wewnętrznej i w budowaniu wizerunku pracodawcy.
    5. Inspiracja do pracy z ambasadorami marki pracodawcy, jak wykorzystać ich potencjał?
    6. Poznanie case study – inspiracja do własnych działań.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Badania pracownicze, HR, rekrutacja, rotacja pracowników, demotywacja, wypalenie zawodowe, EB, employer branding, wizerunek pracodawcy, ambasador marki pracodawcy, badania pulsowe, komunikacja wewnętrzna

    Forma szkolenia:

    Całość szkolenia prowadzona jest w formie dyskusji i wymiany wiedzy. W ciągu szkolenia omawiamy liczne case study, oceniamy je i modyfikujemy. Części wykładowe są przeplatane z ćwiczeniami i praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy.

    Stopień zaawansowania:

    Wymagana jest jedynie bazowa wiedza na temat prowadzenia badań pracowników, komunikacji wewnętrznej oraz znajomość podstawowych terminów związanych z Employer Brandingiem.

    pdf

    co ich k
    eron r
    Ewa
    Eron
    K+Research by Insight Lab
    co ich k
    koleda
    Sebastian
    Kolęda
    K+PR
    termin: 24 listopada 2023 r.

    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 3.XI
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    head lebkowska 2023a
    Badacz(ka) po stronie klienta – jak skutecznie wspierać firmy klientocentryczne
    8 grudnia 2023 r. 
    Trenerka:

    Agnieszka Łebkowska (Head of Business & Customer Intelligence, Cyfrowa Foto)

    In God we trust, all others bring data.” — W Edwards Deming

    Rola badacza po stronie klienta różni się od roli badaczy „agencyjnych”. Poza znajomością metodologii, statystyki, narzędzi analitycznych oraz wiedzy dziedzinowej („o moim biznesie”) wymaga także dodatkowej wiedzy i umiejętności, które pozwalają:

    • zorganizować skuteczny proces badawczy we współpracy z zewnętrznymi agencjami badawczymi,
    • zorganizować skuteczny proces badawczy klientów swojej firmy przy wykorzystaniu zasobów wewnętrznych,
    • podejmować decyzje „co badamy sami, a co zlecamy na zewnątrz” aby zapewnić jakość, dotrzymać terminu i optymalizować koszty badań,
    • zarządzić procesem wykorzystywania wyników badań i analiz (data driven decisions & actions),
    • zarządzić „jakością” pracy na wiedzy, aby firma rzeczywiście z niej korzystała i nie poprzestawała na poziomie fasadowym.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Praca z agencjami badawczymi: zapraszanie do współpracy, prowadzenie projektów z agencjami, ewaluacja projektów. Rola klientów wewnętrznych we współpracy z agencjami: jak organizować proces, na co warto pozwalać a na co nie, na co uważać.
    2. Układanie procesu badawczego klientów swojej firmy: badania z klientami versus badania danych wewnętrznych. Badania własnych klientów vs badania z osobami spoza firmy. Skąd się biorą „dobrzy” respondenci, jak układać z nimi współpracę. Planowanie czasu trwania projektu, zarzadzanie harmonogramem. Zarządzanie projektami badawczymi w zgodzie z cyklem życia produktu, cyklem budżetowym firmy. Rola badań w prognozowaniu.
    3. Zarządzanie listą projektów badawczych firmy: jak powstaje lista projektów, jak są wybierane do realizacji, jak są koordynowane, jak są uzupełniane wiedzą ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych (desk research). Jak powstaje budżet badań zewnętrznych i wewnętrznych oraz plan rozwoju kompetencji badawczych.
    4. Przekazywanie wyników badań klientom wewnętrznym. Dostęp do danych i informacji. Narzędzia business itelligence jako wsparcie komunikacji oraz analiz. Demokratyzacja wiedzy. Rola badacza-klienta, rola ekspertów zewnętrznych, rola menedżerów, rola zarządu firmy. Klientocentryczność w praktyce.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Do osób pracujących po stronie firm zamawiających badania, które chcą rozwijać podejście data driven decisions.

    Korzyści dla uczestników:

    • Nabycie umiejętności planowania współpracy z agencjami z perspektywy badacza po stronie klienta.
    • Nabycie umiejętności oceny szans skuteczności projektów badawczych.
    • Przykłady dobrych i złych praktyk w prowadzeniu projektów badawczych oraz podejmowaniu decyzji w oparciu o dane z badań i analiz.
    • Wymiana doświadczeń, możliwość zderzenia własnych opinii z doświadczeniami uczestników szkolenia.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    data driven decisions & actions; brief dla agencji, wewnętrzny brief badawczy lub analityczny; plan badań; budżet badań; harmonogram badań i analiz; kompetencje badawcze; koordynacja projektów badawczych i analiz; zarządzanie wiedzą organizacji; demokratyzacja danych; klientocentryczność

    Forma szkolenia:

    Wykład wsparty case studies z najlepszymi praktykami rynkowymi, uzupełniony o ćwiczenia praktyczne, które pozwolą lepiej przyswoić przekazywaną wiedzę.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Wcześniejsze doświadczenie będzie przydatne, ale nie jest konieczne.

    pdf

    k lebkowska 2023
    lebkowska l
    Agnieszka
    Łebkowska
    Cyfrowa Foto
    termin: 8 grudnia 2023 r.

    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 17.XI
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    netno head
    I Ty możesz zostać netnografem
    19 kwietnia 2024 r.
    trener:
    Marek Tobota (Data Tribe) 

    Powszechność mediów społecznościowych, spowodowała, że wartościowe insighty są dziś na wyciągnięcie ręki. Opinie, dyskusje, zdjęcia, wideo – to wszystko można analizować w dowolnym momencie i odkrywać aktualne trendy. Warto jednak pamiętać, że samo przewijanie Facebooka to jeszcze nie netnografia. Z drugiej strony mamy coraz więcej aplikacji, które pomagają zbierać i kategoryzować duże zasoby treści, ale monitoring internetu to co najwyżej początek netnograficznej drogi, którą przejdziemy razem podczas szkolenia.


    Szczegółowy program:

    1. Co zrobiłby Malinowski na TikToku, czyli o antropologicznych korzeniach metody netnograficznej
    2. Social media monitoring, listening, intelligence, a netnografia
    3. Co i po co można badać w internecie
      • strategia marki i komunikacji
      • CX
      • trendy konsumenckie i potencjał rynkowy
    4. Potencjał netnograficzny wybranych platform społecznościowych
    5. Narzędziownik netnografa z przykładami wybranych rozwiązań, w tym social media listening, search listening i audience analytics
    6. Cyfrowa zabawa terenowa i przetestowanie wiedzy w praktyce

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    • Marketerów poszukujących nowych źródeł wiedzy o rynku, trendach i konsumentach
    • Badaczy zainteresowanych nowymi technikami
    • Osób odpowiedzialnych za komunikację w social media

    Korzyści dla uczestników:

    1. Przyswojenie założeń netnografii według Kozinetsa na tle innych podejść do badań na bazie analizy social media
    2. Praktyczne przykłady wykorzystania netnografii
    3. Poznanie narzędzi przydatnych w prowadzeniu badań netnograficznych
    4. Nauka planowania badania netnograficznego i łączenia analiz ilościowych z jakościowymi w pracy z danymi z social media
    5. Wcielenie się w netnografa
    6. Szkolenie, na którym będzie można w końcu z pełnym przyzwoleniem posiedzieć na socialu :)
    7. Godzina bezpłatnych konsultacji do wykorzystania w ciągu kwartału od zakończenia szkolenia.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Netnografia, social media monitoring, social media listening, social media intelligence, serach listening, pop-up communities, mikrokultury, trendy, fady, media społecznościowe.

    Forma szkolenia:

    Szkolenie stacjonarne, w którym teoria będzie połączona z praktyką.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie wymaga podstawowej wiedzy z zakresu marketingu oraz badań marketingowych.

    pdf
    netno kaf
    tobota l
    Marek
    Tobota
    Data Tribe

    termin: 19 kwietnia 2024 r.
    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 29.III
    regularna cena:
    1199 zł
    zgłoś się
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    etno bg2
    Jak robić efektywniejszy marketing dzięki wejściu w konsumenckie kapcie. Szkolenie z badań etnograficznych
    23 lutego 2024 r. 
    Trenerki:

    Anna Maria Szutowicz (Y&LOVERS)
    Klaudyna Kamińska (Y&LOVERS)

    Kiedy warto realizować konsumenckie badania etnograficzne (a kiedy nie!) i jak je smartnie zrobić (oszczędzając czas i pieniądze). Jak zaplanować i zrealizować badanie etnograficzne w domu konsumenta, w kanale sprzedaży lub innym kluczowym touchpoincie tak, by organizacja wyciągnęła z niego maksimum korzyści.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. PRE-TASK Ponieważ najlepiej pracuje się na palących case'ach, każda osoba biorąca udział w szkoleniu zostanie poproszona o przeprowadzenie obserwacji konsumenckiej PRZED przyjściem na spotkanie. Jakiej obserwacji?!!! Spokojnie 😊 Dostaniesz instrukcję i kanwę do wypełnienia.
    2. Wprowadzenie do konsumenckich badań etnograficznych – co to, po co i dla kogo oraz kiedy nie warto, ponieważ są lepsze (tańsze, szybsze, bardziej efektywne) alternatywy. Best practice etnografii na użytek marketingu – techniki.
    3. Praca w grupach – ćwiczenia na case'ach z wykorzystaniem materiałów z pre-tasku. Projektowanie badania etnograficznego w odpowiedzi na wyzwanie swojej organizacji.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Zapraszamy:

    1. Osoby zajmujące się dopasowaniem działań marketingowych do zachowań i sposobu myślenia konsumentów
    2. Osoby poszukujące nowych technik wydobycia świeżych insightów
    3. Marketerki i marketerów, którym klasyczne techniki badawcze i analizy rynkowe nie dostarczyły inspiracji w odpowiedzi na bieżące wyzwania biznesowe

    Korzyści dla uczestników:

    • Poznasz zalety i wady badań etnograficznych – dowiesz się, na jakie wyzwania biznesowe są najlepszą, na jakie średnią, a na które nieoptymalną odpowiedzią
    • Nauczysz się planować badania etnograficzne maksymalizując korzyści dla swojej organizacji
    • Wcielisz się w rolę badacza/badaczki
    • Zainspirujesz się etnograficznymi best practice polowania na konsumenckie insighty

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Badania etnograficzne, badania netnograficzne, techniki badawcze: obserwacja jawna i niejawna, wywiad etnograficzny, analiza faktów niemych i innych treści kultury.

    Forma szkolenia:

    Szkolenie poprzedzone zostanie zadaniem wykonania obserwacji dot. własnego wyzwania biznesowego. Dzięki temu część wykładowa będzie oparta na Waszych, współczesnych (być może nawet „palących”) case’ach. W części ćwiczeniowej będziemy projektować proces badawczy i optymalizować go pod kątem efektywności czasowo-kosztowej i korzyści dla Waszych organizacji.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie wymaga minimum średniej wiedzy z zakresu marketingu (znajomości pojęć takich jak insight, pozycjonowanie marki, koncept czy target) oraz podstawowej wiedzy dot. badań marketingowych (choćby pobieżnego orientowania się w technikach badań jakościowych i ilościowych).

    pdf

    etno kaf2
    szutowicz
    Anna Maria
    Szutowicz
    Y&LOVERS
    etno kaf2
    kaminska2
    Klaudyna
    Kamińska
    Y&LOVERS
    termin: 23 lutego 2024 r.

    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.30-17.00
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 2.II
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    mental header2
    MENTAL AVAILABILITY wywraca strategiczny stolik!
    Pigułka wiedzy o świeżym i nowoczesnym marketingu.
    14 grudnia 2023 r. 
    Trenerzy:

    Agata Wiszniewska (EEI Market Research) 
    Janusz Komór (EEI Market Research) 

    Wyjaśnimy nowy paradygmat marketingowy, który zmienia rozumienie relacji konsument–marka. Mental Availability czyli dostępność mentalna marki w umyśle konsumenta, to prawdopodobieństwo, że kupujący zauważy, rozpozna lub pomyśli o marce w rzeczywistej sytuacji zakupowej. Nasze szkolenie przybliży teorię Mental Availability i narzędzia, które są niezbędne, aby wiedzieć w jaki sposób nie tylko mierzyć, ale i zwiększać udział marki w umysłach konsumentów podczas zakupów off- i on-line.

    Szczegółowy zakres szkolenia:

    1. Wprowadzenie do teorii Mental Availability Byrona Sharpa.
    2. Świeżość podejścia Mental Availability vs. tradycyjny marketing.
    3. Rola Category Entry Points w teorii Mental Availability.
    4. Wskaźniki określające aktualną pozycję marki w umysłach konsumentów kategorii oraz analizy wskazujące jak rozwijać i budować silną markę.
    5. Specyfika Distinctive Assets i ich związek z Mental Availability oraz działaniami komunikacyjnymi marki.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Teoria Mental Availability najlepiej sprawdza się na rynku marek FMCG, dlatego szkolenie adresowane jest przede wszystkim do:

    • Osób zarządzających markami FMCG, które swobodnie się czują w ilościowych badaniach rynku.
    • Insight Managerów marek FMCG.
    • Account Managerów i Strategów marek FMCG z Agencji Reklamowych i Strategicznych, którzy swobodnie czują się w ilościowych badaniach rynku.

     

    Korzyści dla uczestników:

    1. Poznanie nowej teorii dotyczącej podejmowania decyzji zakupowych przez konsumentów, która z powodzeniem sprawdza się w strategii i działaniach marketingowych.
    2. Zrozumienie nowoczesnych wskaźników, które nie tylko mierzą aktualną pozycję marki w umysłach, ale przede wszystkim wyznaczają działania służące skutecznej budowie siły marki.
    3. Nabycie umiejętności pracy z Distinctive Assets.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    Mental Availability, Category Entry Points, Share of Mind, Mental Penetration, Network Size, Pamięć zakupowa, Okazjo-potrzeby, CEP Availability, CEP Adoption, CEP Relevance, Growth Opportunity, Luki mentalne, Distinctive Assets, Fame, Uniqueness

    Forma szkolenia:

    Wykład i ćwiczenia w proporcji 50:50.

    Stopień zaawansowania:

    Potrzebną umiejętnością jest rozumienie wyników i tradycyjnych wskaźników badań ilościowych przede wszystkim badań trackingowych kondycji marek jak i badań segmentacyjnych i komunikacji.

    pdf

    mental kaf
    wiszniewska2
    Agata
    Wiszniewska
    EEI Market Research
    mental kaf
    komor2
    Janusz
    Komór
    EEI Market Research
    termin: 14 grudnia 2023 r.

    czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwa kawowa, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    999 zł 23.XI
    regularna cena:
    1199 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    ilosciowe head
    Analiza danych ilościowych, czyli jak nie dać się utopić w data ocean
    21 i 22 marca 2024 r.
    trenerka:
    Agnieszka Łebkowska

    “In God we trust, all others bring data.” — W Edwards Deming

    Analiza danych ilościowych to klucz do wielu drzwi.

    Pozwala ograniczyć ryzyko decyzji. Przyjrzeć się trendom wynikającym z danych. Zobaczyć niebezpieczeństwo zanim nas zaskoczy i dostrzegać „okna możliwości”.

    Jeśli chcesz umieć przełożyć wiedzę ze statystyki na konkretne przykłady biznesowe, nauczyć się podstaw pracy badawczej z danymi oraz interpretacji głównych, najpowszechniejszych wskaźników – to szkolenie jest dla Ciebie.


    Szczegółowy program:

    1. Dlaczego wyniki badań ilościowych się różnią? Planowanie badań ilościowych i analizy danych. Próby celowe a reprezentatywne, błąd statystyczny i podstawowe założenia analityczne.
    2. Badania deklaracji a badania niereaktywne, generalnie o źródłach danych do analiz.
    3. Praca ze zbiorem danych – przygotowanie do analiz.
    4. Podstawowe analizy: zmienne ciągłe a dyskretne, poziomy pomiaru, analiza jednozmiennowa. EDA – exploratory data analysis.
    5. Analiza struktury populacji w badaniach eksploracyjnych.
    6. Analiza dwuzmiennowa i wielozmiennowa, porównywanie podgrup.
    7. Projektowanie i analiza wskaźników ilościowych. Po czym poznać dobry wskaźnik.
    8. Istotność statystyczna – jak pomaga w podejmowaniu decyzji.
    9. Badania korelacyjne a badania związków przyczynowo – skutkowych.
    10. Wizualizacja danych ilościowych – między interpretacją a manipulacją.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą odświeżyć wiedzę z podstaw statystyki i/lub nauczyć się wykonywania podstawowych i średniozaawansowanych analiz ilościowych.

    Korzyści dla uczestników:

    • Umiejętność wykonania najpowszechniejszych analiz ilościowych, obecnych w 100% badań i projektów ilościowych.
    • Umiejętność zaplanowania analiz, wyciągania wniosków z zebranych danych, budowania rekomendacji na podstawie danych.
    • Uporządkowanie wiedzy z obszaru planowania i wykonywania analiz ilościowych i podstaw statystyki.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    EDA (exploratory data analysis), analiza jednozmiennowa, analiza dwuzmiennowa, analiza wielozmiennowa, dane deklaratywne, dane behawioralne, wskaźnik, operacjonalizacja zmiennych, związek przyczynowo – skutkowy, struktura populacji a struktura próby, próba celowa, próba reprezentatywna, błąd statystyczny, korelacja a regresja, badania eksperymentalne, analiza czynnikowa.

    Forma szkolenia:

    Wykład wsparty case studies z najlepszymi praktykami rynkowymi, uzupełniony o ćwiczenia praktyczne, które pozwolą lepiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Wykład do ćwiczeń w proporcji 50:50. Ćwiczenia praktyczne wykonywane będą na zbiorach danych przekazanych przez organizatora, konieczne będzie przyniesienie laptopa z zainstalowanym MS Excel.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Konieczna jest podstawowa wiedza o korzystaniu z MS Excel.

    pdf
    ilosciowe k
    lebkowska l
    Agnieszka
    Łebkowska


    termin: 21-22 marca 2024 r.
    czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    1699 zł 29.II
    regularna cena:
    1999 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz


    esg head
    Rewolucja ESG. Zaprojektuj zrównoważoną ofertę usług, która odpowie na potrzeby klientów Twojej agencji.
    23 i 24 kwietnia 2024 r.
    trenerka:
    Marta Kukowska (Ekspertka ESG)

    Transformacja biznesu na zrównoważony rozwój staje się faktem, a firmy w Polsce czeka w najbliższym czasie rewolucyjna zmiana, która skutkować będzie zmianami w kompleksowym myśleniu o biznesie oraz potrzebach konsumentów. Modele biznesowe będą się zmieniać na takie, które zaczną odpowiadać na potrzeby społeczne i środowiskowe, przez co będą w stanie odpowiadać coraz bardziej świadomym potrzebom konsumentów oraz coraz bardziej „zielonym” oczekiwaniom inwestorów. Jednocześnie zaczną spełniać standardy jakie wprowadzają regulacje w obszarze zrównoważonego rozwoju, które dynamicznie wprowadza UE. Podczas szkolenia przekażę praktyczną wiedzę o tym, czym tak naprawdę jest „rewolucja ESG”, w jaki sposób branża badawcza może wspomóc swoich klientów w sprostaniu licznym wyzwaniom, a jednocześnie zmieniać siebie w „zielonym” kierunku i projektować oferty usług w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.


    Szczegółowy program:

    1. Rewolucja ESG: krótkie wprowadzenie do tematu zrównoważonego rozwoju.
    2. Co dla Klientów oznacza rewolucja ESG?
      W tej części zajmiemy się Klientem i skalą zmian oraz wyzwań i obowiązków jakie go czekają w transformacji biznesu na zrównoważony rozwój czyli przede wszystkim regulacjami EU (CSRD, ESRS, CSDDD), rosnącym zainteresowaniem inwestorów w tym obszarze oraz fundamentalnymi zmianami dotyczącymi komunikacji w tym ochronie konsumentów w transformacji na zrównoważony rozwój.
    3. Jak zarządzać ESG w organizacji?
      W tej części zajmiemy się wprowadzeniem do organizacji strategicznego podejścia do zarządzania zrównoważonym rozwojem, w tym wykorzystaniem badań, danych, istotnością edukacji i komunikacji dla tych procesów.
    4. Komunikacja w ESG.
      W tej części przyjrzymy się raportowaniu oraz etyce i wiarygodności przekazów w komunikowaniu o zrównoważonych działaniach firmy oraz jej usługach i produktach oraz nadchodzących regulacjach w tym obszarze.
    5. Czy Twoja firma jest gotowa na rewolucję ESG?
      Część praktyczna podczas której poruszymy zarówno kwestie tego czy uczestnicy maja już w swojej ofercie zrównoważone usługi, czy dysponują wiedzą o ESG w organizacji, czy ich firmy podejmują własne działania i wdrażają ESG?
    6. Jakie usługi ESG możesz zaproponować swoim klientom?
      Część praktyczna, w której postaramy „zdiagnozować” na jakie potrzeby klientów mogą odpowiedzieć firmy uczestników szkolenia.

    Do kogo kierowane jest szkolenie:

    Szkolenie jest kierowane do osób, które interesują się ESG lub już zajmują się projektami z obszaru zrównoważonego rozwoju, a chciałyby usystematyzować swoją wiedzę, „wejść w buty” Klientów i lepiej poznać ich potrzeby, również wynikające z presji regulacyjnej, i na tej podstawie wzmocnić lub zaprojektować nowe usługi.

    Korzyści dla uczestników:

    1. Usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy o ESG
    2. Zrozumienie sytuacji Klientów, którzy są pod rosnącą presją regulacyjną.
    3. Zapoznanie z kluczowymi regulacjami UE w tym obszarze.
    4. Poszerzenie wiedzy z greenwashingu i regulacji, które dotyczą odpowiedzialnej i etycznej komunikacji z konsumentami w zrównoważonej transformacji.
    5. Praktyczne podejście do projektowania swoich usług, uwzględniających idee zrównoważonego rozwoju.

    Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

    ESG, zrównoważony rozwój, odpowiedzialność społeczna, klimat, środowisko, greenwashing, raport ESG, zrównoważone usługi, etyczna komunikacja, CSRD, CSDDD, ESRS.

    Forma szkolenia:

    Szkolenie stacjonarne, podczas którego teoria zostanie połączona z praktyką.

    Stopień zaawansowania:

    Szkolenie jest kierowane jest do osób, które już posiadają wiedzę w tym obszarze, ale również do osób, które dopiero chcą zacząć budować swoją ekspertyzę w tym temacie.

    pdf
    esg kaf
    kukowska l
    Marta
    Kukowska
    Ekspertka ESG

    termin: 23 i 24 kwietnia 2024 r.
    czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
    miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
    w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
    najlepsza cena: do dnia:
    1699 zł 2.IV
    regularna cena:
    1999 zł
    ceny netto

    Chcesz wiedzieć więcej?

    więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
    Anna Chodkiewicz