Newsletter PTBRiO nr 76

Komunikat z zebrania Zarządu PTBRiO
w dniu 4 kwietnia 2011 roku
Janusz Sielicki, Zarząd PTBRiO

1. Zarząd podjął decyzję w sprawie osób nie płacących składek członkowskich. Wypełniając wolę Walnego Zgromadzenia Członków, zgodnie z rekomendacją Janusza Komóra, pełnomocnika Zarządu do spraw składek, zadecydowano, że z dniem 30 kwietnia 2011 r. wszystkie osoby, które nie mają opłaconej składki za rok 2010 i lata wcześniejsze, zostaną skreślone z listy członków Towarzystwa. Osoby zagrożone usunięciem z Towarzystwa, zostaną jeszcze raz powiadomione drogą mailową o decyzji Zarządu. Zarząd przyjął tę decyzję jednogłośnie.

2. Termin konferencji Cyberresearch wyznaczono na 2 i 3 czerwca 2011 r. Konferencja odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Komitet Organizacyjny, pod kierownictwem Janusza Sielickiego, zdecydował o zmianie formuły Konferencji na dwudniową z udziałem wystąpień zakwalifikowanych w drodze konkursu. Do Komitetu Konferencji zostało nadesłanych łącznie 18 propozycji wystąpień. Poszerzono skład Komitetu do pięciu osób i jest on następujący: Janusz Sielicki (PTBRiO/IIBR), Andrzej Garapich (PBI), Radosław Kucko (Interia), Agnieszka Wiśniewska (Onet), Arkadiusz Wódkowski (PTBRiO).

3. Zarząd omówił przygotowania do Letniego Seminarium Badawczego 2011. Program konferencji został już zamknięty. Wkrótce rozpoczęta zostanie promocja Letniego Seminarium Badawczego i uruchomiona strona internetowa Seminarium.

4. Zarząd omówił przygotowania do XII Kongresu Badaczy. Rozpoczęły się spotkania Rady Programowej Kongresu. W skład Rady weszli: Piotr Kwiatkowski, przewodniczący Rady, OFBOR, TNS Pentor, Rafał Brudziński, Diageo, Mateusz Galica, PTBRiO, TNS OBOP, Agata Grabowska, 4P research mix, Janusz Komór, PTBRiO, EEI, Dominika Maison, ESOMAR, Dom Badawczy Maison, Renata Pasternak, HSBC Bank Polska, Agnieszka Sora, OFBOR, GfK Polonia, Leszek Szycman, Unilever, Piotr Szymski, Kompania Piwowarska. Kolejne spotkanie Rady Programowej Kongresu, na którym ustalone zostaną założenia Kongresu i tematy referatów, będzie miało miejsce 18 kwietnia 2011 r.

5. Zarząd przedyskutował stan prac w ramach II edycji konkursu zbadaj.to. Do pierwszego etapu II edycji konkursu zgłosiło się 320 osób, co znacznie przewyższyło zeszłoroczną liczbę zgłoszeń. Wkrótce Kapituła Konkursowa rozpocznie sprawdzanie nadesłanych odpowiedzi. Zostanie także rozstrzygnięty konkurs ambasadorski, na osobę, która zachęciła do udziału w konkursie największą ilość osób. Jedenaście firm zostało fundatorami stażów, napływają kolejne zgłoszenia.

6. Zarząd negatywnie ocenił proponowany program studiów podyplomowych Badania Marketingowe na Akademii Leona Koźmińskiego. Program merytoryczny zaproponowany przez Akademię był niezadowalający. Zarząd zdecydował, że nie będzie dalej realizował współpracy z uczelnią w zakresie studiów podyplomowych.

7. Zarząd zgodził się na objęcie patronatem II Ogólnopolskiej Konferencji Metodologicznej Medioznawców. Tematem tegorocznej konferencji będą Interdyscyplinarne horyzonty badań mediów. Odbędzie się ona 18 listopada 2011 r. na Uniwersytecie Warszawskim w nowych salach Instytutu Dziennikarstwa, w dawnym Centrum Informatycznym UW w głównym kampusie Uniwersytetu.

8. Zarząd zdecydował podjąć pracę nad kolejną edycją badania opinii o firmach badawczych. Przeprowadzi je tak jak poprzednio Gosia Puchlak, która dobierze sobie zespół badawczy, a do konsultacji zaproszeni zostaną badacze pracujący po stronie klienta.

9. Do biura nie przyszedł jeszcze projekt ankiety badania firm badawczych z centrali ESOMARu, a zatem tegoroczna ankieta odbędzie się z opóźnieniem.

10. Do PTBRiO zostały przyjęte dwie nowe osoby, są to Kamil Filipek i Michał Chrzanowski. Serdecznie witamy w gronie członków Towarzystwa!