Nieświadoma świadomość

Czy w erze banner blindness „niewidoczne” reklamy działają?

gajek magdalena

Magdalena Gajek

Senior Research Development Executive
w Publicis Media

Z wykształcenia ekonomistka. Od 10 lat związana z działem badań i analiz, początkowo domu mediowego ZenithOptimedia, a obecne Publicis Groupe. Na co dzień realizuje różnorodne badania ilościowe i jakościowe, odpowiada za analizy rynku mediowego (Cross Media), czuwa nad rozwojem narzędzi badawczych i przegrzebuje stosy danych w szukaniu insightów i odpowiedzi. Prywatnie pasjonatka podróży na Wschód, szczególnie po „stanach” Azji Centralnej.


kundzicz alicja

Alicja Kundzicz

Senior Researcher
w Publicis Media

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Z wykształcenia i zamiłowania badacz ilościowy, lubujący się w zaawansowanych analizach. Doświadczenie zdobywała w Millward Brown, gdzie przez prawie 9 lat współtworzyła nowatorskie dedykowane badania dla klientów z sektorów zarówno usługowych, jak i FMCG. Aktualnie rozwijająca się w mediach i badaniach nowoczesnej komunikacji. Miłośniczka gotowania dla przyjemności i jedzenia dla zdrowia.


Myśl przewodnia:

Czy w erze ad blocków i banner blindness reklamy display stają się rzeczywiście niezauważalne i nieefektywne?

Czy nowe, atrakcyjne formy promocji jak content marketing, reklama natywna czy też współpraca z influencerami to jedyne wyjście, by zdobyć serca i umysły Internautów?

A może „niewidoczne reklamy” jednak działają?

Korzyści:

Wystąpienie prezentuje szereg informacji użytecznych przy planowaniu kampanii digitalowych oraz wniosków odnośnie tychże kampanii. Znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie, co jest ważne, by wygrać rywalizację o uwagę odbiorców w Internecie.

Pokażemy, jak rozbieżności między tym, z czym Internauci mają styczność, a tym, co deklarują mogą prowadzić do sprzecznych wniosków odnośnie efektywności reklamy display. Wiedza ta pomoże uniknąć błędnych decyzji biznesowych.

Nowe i oryginalne treści wystąpienia:

Wystąpienie pokazuje:

  • dysproporcje miedzy tym jakie reklamy docierają do Internautów, a tym co deklarują, że widzieli
  • różnice między zasięgiem rzeczywistym a zasięgiem „efektywnym” reklam display
  • jaka liczba kontaktów z reklamą sprawia, że jest ona zapamiętana
  • czy „optymalna” liczba kontaktów z reklamą istnieje i czy ma ona znaczenie
  • wpływ „niewidzianych” reklam na poszczególne KPI marki (świadomość, intencja zakupu, wizerunek)

Opis badania:

Badania i analizy ilościowe dotyczące efektywności digitalowych kampanii reklamowych bazujące na panelu CAWI oraz danych cookie.

Dodatkowe informacje:

Pokażemy, że w środowisku cyfrowym reklama działa inaczej niż można się tego spodziewać.

W wystąpieniu wykorzystamy unikalne dane oraz zaprezentujemy dedykowane analizy łączące wnioski z danych deklaratywnych, pasywnych oraz biznesowych KPIów.

powrót do programu