Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej.

 

toolkitPatrycja Szymańska i Monika Marzęda-Mieleniec: W badaniach ilościowych wszystko wydaje się „jasne” - są „twarde”, wymierne dane: liczby i procenty, które można opisać, zanalizować i dostarczyć wnioski i rekomendacje. Są modele i benchmarki, punkty odniesienia, które budują poczucie, że rekomendacje mają solidną podstawę „język liczb” przecież nie kłamie. 

Ten ustalony język buduje większe poczucie komfortu i badacza i Klienta, który zleca badanie. Czym jest z kolei materiał z badań jakościowych? Czy to black box - dostępny wtajemniczonym i doświadczonym, czy też wręcz przeciwnie – każdemu? Samo sformułowanie „dane jakościowe” wydaje się dla niektórych oksymoronem. W ramach naszego szkolenia podpowiemy, kiedy w badaniach jakościowych zaczyna się proces analizy, a następnie  pokażemy i przećwiczymy, jak budować struktury analityczne, a nawet korzystać z istniejących modeli. Skupimy się na 2 podstawowych wyzwaniach: - jak czytać między wierszami, żeby dotrzeć do tego, co ukryte za słowami; – jak analizować – jak z gąszcza luźnych wypowiedzi zbudować solidne wnioski i rekomendacje.

Do kogo kierowane jest szkolenie: zapraszamy osoby wykonujące i zlecające badania, które chcą jak najpełniej wykorzystywać możliwości, jakie stwarzają badania jakościowe.

Korzyści dla uczestników szkolenia:
- zyskają wiedzę o narzędziach wspierających analizę danych jakościowych i doświadczą samego procesu analizy,
- będą w stanie bardziej efektywnie absorbować wiedzę płynącą z danych jakościowych od momentu realizacji do finalnych wniosków i rekomendacji,
- poczują większy komfort w korzystaniu z wyników badań jakościowych – ugruntują swoje przekonanie o solidnych podstawach stojących za wnioskami i rekomendacjami,
- z większą śmiałością będą traktować badania jakościowe jako źródło wartościowych i solidnych inspiracji dla podejmowania decyzji biznesowych.

Forma szkolenia: wykład (30%) z elementami ćwiczeń i warsztatu (70%).

Stopień zaawansowania szkolenia: podstawowe kompetencje badawcze i znajomość metodologii badań jakościowych.

Zakres szkolenia
- Jakie narzędzia i modele porządkujące wiedzę mogą zostać wykorzystane w analizie badań jakościowych? – teoria i praktyka
- Jak słuchać, żeby słyszeć? – teoria i praktyka 
- Ale jak to się robi? – czyli analiza materiału jakościowego (praca w grupach, przy wykorzystaniu różnych modeli i układów odniesienia, tak aby możliwe stało się porównanie wniosków i rekomendacji przygotowanych na podstawie tego samego materiału)  
- Kiedy zaczyna się i kiedy się kończy proces analizy materiału jakościowego? – podsumowanie

 Prowadzą:

patrycjaszymanska_2010

 

 

    PATRYCJA SZYMAŃSKA

 

marzeda mieleniec monika

 

 

  Monika Marzęda-Mieleniec

 

Czas trwania: 16 godzin szkoleniowych, 2 dni od 9.00 do 16.30

Miejsce: siedziba PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

Zgłoszenia przyjmujemy do: 13.06.2018 r.

2018 05 29 2dni


   ZAMAWIAM


   ZAMAWIAM

 

pdf

 nl