Avatar

Dominika Bęben

Alior Bank S.A.

UX Research Manager

Skontaktuj się ze mną
 
Zajmuję się doświadczeniami użytkowników, rozwojem biznesu i wspieraniem trzeciego sektora. Jestem badaczką user experience z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata realizowałam badania rozwiązań cyfrowych z użytkownikami. Moim konikiem jest sektor usług finansowych. Doświadczenia użytkowników banków i fintechów nie mają przede mną tajemnic, choć stale mnie zaskakują! Jestem pośrednikiem między oczekiwaniami biznesowymi a potrzebami użytkowników.

Swoją wiedzę o doświadczeniach użytkowników, projektowaniu i o biznesie wykorzystuję, żeby wspierać rozwój trzeciego sektora w Polsce. Jestem założycielką Kolektywu Rzeczywiste Doświadczenia, który zrzesza specjalistów i specjalistki UX. Wierzę, że organizacje pozarządowe, podobnie jak biznes, mają do osiągnięcia swoje cele, których realizacja coraz bardziej uzależniona jest od efektywności strony www lub aplikacji mobilnej.
Ponadto wspieram przyszłe badaczki i badaczy UX w ich rozwoju na początku ścieżki zawodowej, prowadząc zajęcia na uczelniach wyższych, między innymi Politechnice Białostockiej oraz SWPS oraz kursy dotyczące badań UX.

Specjalizuję się w

branżach:


Banki
Informatyczna
Internetowa
Media elektroniczne
Ubezpieczenia

obszarach biznesowych:


Konsulting badawczy
Marka (strategia, pozycjonowanie, komunikacja)
Media
Produkt (innowacje, optymalizacja, ceny)
Social media
Zarządzanie relacjami z klientami (jakość obsługi, satysfakcja)

metodach i technikach:


Diady/triady
Etnografia
Eye Tracking
FGI
IDI
IDI realizowane on-line
Mystery shopping
Oglądalność witryn internetowych, ruch internetowy
Panele internautów
Wywiady w miejscach publicznych