- KANDYDAT DO NAGRODY 25-LECIA PTBRIO -


Semiotic Solutions Polska

Z wykształcenia kulturoznawca (studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskiem, studia doktoranckie SWPS w Warszawie). Współzałożyciel Semiotic Solutions – firmy, która wprowadziła na polski rynek marketingowy semiotykę. Specjalizuje się w zaawansowanych analizach wizualnych i językowych z wykorzystaniem modeli semiotycznych wypracowanych na gruncie semiotyki uniwersyteckiej, językoznawstwa czy antropologii kulturowej. W ciągu 14 lat istnienia firmy brał udział w ponad 200 projektach analityczno-doradczych dla takich marek jak Wedel, Danone, Tyskie, Żywiec, Lipton, Dove, Pepsi. Realizuje również zlecenia dla sektora publicznego m.in. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwa Środowiska czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jest autorem wielu publikacji popularyzujących semiotykę w marketingu w pismach branżowych np. Marketing w Praktyce, Brief czy publikacji o międzynarodowym charakterze – ESOMAR Semiotic Series. Prowadził szereg prelekcji w podczas polskich i międzynarodowych konferencji poświęconych zastosowaniu semiotyki w marketingu. Był wykładowcą Szkoły Badań Rynku prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii ponadto prowadzi okazjonalne szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych np. Uniwersytet Lubelski, Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie SWPS gdzie przygotował specjalny kurs „Diagnoza semiotyczna i pozycjonowanie kulturowe” dla studentów School of Ideas SWPS.

NOMINOWANY W KATEGORII

EKSPERT

Zawsze przedstawia inne, ciekawe spojrzenie. Bardzo wyraźny na tle środowiska badawczego. Nie pozwala popaść w rutynę myślenia.

To w zasadzie powinna być nominacja tandemu (Krzysztofa Polaka i Marzeny Żurawickiej). Bo oni oboje stanowią dla mnie synonim Archetypu. Z Krzysztofem (i Marzeną) jest jak z adidasami. Ilekroć słyszę: semiotycy, to rozumie się samo przez się, że mowa o Semiotic Solutions. Oni przetarli pioniersko szlak tej metody analitycznej, oni stanowią wzór jakości, dociekliwości i użyteczności wykonywanych analiz. Szanuję i podziwiam.


TYLKO DLA CZŁONKÓW PTBRiO